Bürokraside atamalar

ANKARA (ANKA)- Ulaştırma Bakanlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Bayar başka bir göreve atanmak üzere görevinden alınarak, yerine Ekrem Özcan getirildi.

Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında üst düzey bürokrat kadrolarına yapılan atamalar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
Buna göre, Adalet Bakanlığı Yüksek Müşavirliğine, Müsteşar Yardımcısı Maksut Mete kaydırılırken, Müsteşar Yardımcılığı'na da Ankara hakimlerinden Ahmet Kahraman getirildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Davut Beliktay, Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Zülkarni Yeldemez, Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Ahmet Kaya ve Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne İrfan Özcan atandı.

Çevre ve Orman Bakanlığı Bolu İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne Mehmet Emin Çetin, Burdur İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne de Sezgin Akay, getirildi.
Millî Eğitim Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Bursa Bölge Müdürlüğüne Mehmet Müderisoğlu atandı.
Ulaştırma Bakanlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Bayar başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı. Bayar'dan boşalan Deniz Ulaştırması Genel Müdür Yardımcılığına Ekrem Özcan getirildi.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürü Ali Karaca, Şanlıurfa İl Müdürlüğüne Abdullah Keskin atandı.

Batman İl Müftülüğüne, Konya Meram İlçesi Müftüsü İbrahim Öcüt getirildi. (ANKA)