HABER

Bursa beyaza büründü

BURSA (İHA) - Bursa'da dün gece başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiledi. Bursa'yı etkisi altına alana kar yağışı, sabah işine gitmek için yola vatandaşları ve öğrencileri hazırlıksız yakaladı. Havanın soğuk olması nedeniyle araçlarını çalıştıramayan vatandaşlar, toplu taşıma araçlarını tercih etti. Toplu taşıma araçlarındaki yoğunluk vatandaşları çileden çıkardı. Meteoroloji yetkilileri, kar kalınlığının 8 santimetreye ulaştığını bildirdi. Kar yağışının yarın da devam etmesi beklenirken, belediye ekipleri greyder ve kepçelerle şehir merkezindeki karı temizledi. Yağışlardan dolayı ana arterlerdeki yollarda zaman zaman tıkanmalar meydana geldi. Yollardaki buzlanma nedeniyle şehir merkezinde çok sayıda maddi hasarlı kazanın meydana geldiği öğrenildi.

Kar yağışının yarın ve pazar günü de devam etmesini beklediklerini belirten meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının sıfır derece ve mevsim normallerinde olduğunu bildirdi. Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Turgay Mesci, önceden aldıkları önlemler neticesinde kar yağışının yollarda herhangi bir olumsuzluğa neden olmadığını ve bölgelerinde kapalı yol bulunmadığını açıkladı. Yolda kalan vatandaşların karayollarının 360 70 00 numaralı telefonunu 24 saat arayabileceklerini ifade eden Mesci, sürücülere takip mesafesi ile trafik işaret ve işaretçilerine uymaları uyarısında bulundu.

Öte yandan, Uludağ'da bir haftadır devam eden kar yağışı ile kar kalınlığı 30 santimetreyi buldu. Yetkililer, zirvede kar yağışının hafta boyunca devam edeceğini bildirdi. Yoğun kar yağışına rağmen Teleferik seferlerinde herhangi bir aksama yaşanmadı. Uludağ'daki otel işletmecileri, yılbaşı öncesinde yağan karın doluluk oranını artıracağını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön