HABER

Bursa Büyükşehir Konservatuvarı sezonu açtı

BURSA (İHA) - Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü, 2006-2007 sezonuna verdiği konserle start verdi. Bursalı musiki severlerin büyük ilgi gösterdiği konserin konuk sanatçısı ise, TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Tuğçe Becerikli oldu.

Tayyare Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve şef Fahri Dibekoğlu'nun yönettiği konsere Bursalı sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Koronun ilk olarak muhayyer kürdi makamında eserlere yer verdiği konserin ikinci bölümünde sahne alan TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Tuğçe Becerikli, söylediği şarkılarla Bursalı musiki severlere unutulmaz bir gece yaşattı. Yaklaşık bir saat süren programında kürdili hicazkar ve hüzzam makamında eserlere yer veren genç sanatçı, Bursalı musiki severlerin gönlünde ayrı bir yeri olduğunu belirterek, "Birçok ilde konser verdim. Ama Bursa'da verdiğim konserler bana ayrı bir heyecan veriyor. Çünkü Bursalı musiki severler kadar bilerek dinleyen başka bir şehir görmedim. Bunu gözlerinden hissediyorum. Bu da bana ayrı bir keyif veriyor. Bana bu imkanı sağlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Kısa süre önce "Türk Müziğinde Ümit Veren En İyi Yorumcu" ödülünü alarak başarısını perçinlemenin mutluluğunu yaşadığını söyleyen Tuğçe Becerikli, farklı yorumu ve ses rengiyle Bursalı hayranlarından büyük alkış topladı. Konser sonunda Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Gülay Yıldırım, Becerikli'ye çiçek vererek teşekkür etti.

Gecenin sonunda ise Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Bölümü sanatçıları, 10 Kasım Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle Ulu Önder Atatürk'ün sevdiği Rumeli türkülerini seslendirdi. Atatürk'ün "Dağlar Dağlar Viran Dağlar", Kırmızı Gülün Ali Var", Fincanı Taştan Oyarlar" ve "Mayadağdan Kalkan Kazlar" gibi sevdiği birbirinden güzel türkülerin hep bir ağızdan söylendiği gece unutulmaz görüntülere sahne oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön