Bursa'da polis memurunun okulda iki eğitimciyi vurma anı kamerada

Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde bulunan Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu'nun müdürü ile müdür yardımcısı, bir polis memuru tarafından silahla yaralandı.

Bursa'da Nilüfer İlçesi'nde bulunan Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşoğlu İlkokulu'na polis memuru İlhan Ö. (45), okul müdürü Tülay Taş ve müdür yardımcı Sinan Delibaş'ı silahla yaraladı. Yaralı öğretmenler hastaneye kaldırıldı. Okula silahla giren polis hakkında da soruşturma başlatıldı.

DEHŞET ANLARI KAMERAYA YANSIDI

Bursa'da Hasanağa Şehit Piyade Er Kadir Çavuşolu İlkokulu'nda polis memuru İlhan Ö.'nün dehşet saçtığı anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, okula gelen İlhan Ö. koridorda yürürken kendisini görüp odasına kaçan Okul Müdürü Tülay Taş'ı kovalayıp burada art arda tetiği çekip, vuruyor. İlhan Ö., daha sonra odadan çıkıp bu kez Müdür Yardımcısı Sinan Delibaş'ı görüp onu da vuruyor. İlhan Ö.'nün okuldan ayrıldığı anlar saniye saniye görüntülendi.

OKUL MÜDÜRÜ'NE 4 KURŞUN İSABET ETTİ

Öğrenci velisi polis memuru İlhan Ö.'nün saldırısı sonucu yaralanan Okul Müdürü Tülay Taş'ın vücuduna 4 kurşun, Yardımcısı Servet Delitaş'ın bacağına ise tek kurşun isabet ettiği ve vücudundaki kanamanın sürdüğü bildirildi.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görevli polis memuru İlhan Ö. (45) okulda öğrenim gören çocuklarına kötü muamelede bulunulduğu iddiası ile okul müdürü Tülay Taş ve müdür yardımcısı Sinan Delibaş'ı bacaklarından vurmuş olup, hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Anılan polis memuru kullandığı silahla birlikte görevlilerimiz tarafından gözaltına alınmıştır." denildi.

Olayın hemen ardından Cumhuriyet Başsavcılığınca adli tahkikat başlatıldığı vurgulanan açıklamada, ayrıca idari soruşturma başlatılarak polis memurunun açığa alındığı ve müfettiş görevlendirilmesi yapıldığı bildirildi.

OKUL YÖNTEİCİLERİ TEHDİT EDİLMİŞ

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi alına alınan Okul Müdiresi Tülay Taş ve Müdür Yardımcısı Sinan Delibaş’ı ziyaret eden Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Numan Şeker, “Polis memuru aynı zamanda bir veli olarak bir ay önce okul müdürünü tehdit etmiş. Okul müdürümüz makamında ‘bunun hesabını sana soracağım’ demiş. Okul yöneticileri tehdit edilmiş ve savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Zanlı, sabah elini kolunu sallayarak okula gelip yukarıya çıkıyor. Müdüre hanımı odasında göremeyince memurun odasına giriyor. Müdüre hanıma orada soru dahi sormadan dört el ateş ediyor. Ondan sonra hızını alamayıp dışarı çıkıyor. Silah seslerini duyarak gelen müdür yardımcısına da ateş ediyor. Tahminen kurşunları bittiği için daha fazla ateş edememiş. yoksa Allah korusun 5 kurşunu daha olsa önüne gelene ateş edecek” dedi.

Şu anda müdüre hanımın ameliyatta olduğunu ifade eden Şeker, “İnşallah durumu iyiye gidecek. Müdür yardımcısı arkadaşımızın bir kurşun isabet ettiği için durumu iyi. Artık gerekli yasal düzenlemeler yapılsın. Bakanlığın gündemine şiddetin girmesi için ne kadar eğitimcinin ölmesi gerekiyor. Acilen tedbirlerin alınması gerekiyor” şeklinde konuştu. (AJANSLAR)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 21 yorum
CEZASI YOKKİ YAKINDA TERFİ EDER BU HERİF .
simdi polisle ilgili kuyruk acisı olan kim varsa haberin altina doktürmüş ama yıllardir belinde o silahla gezip uzerine satirla bicakla gelen insanlara silahini kiliftan dahi cikarmayan bu polis niye cildirdi düsünmek olayi ögrenmek lazim ayrica ögretmen olmalari kaliteli insanlar anlamina geliyor gibi bir algı var yahu gün geçmiyor bir ögretmen tacizi şiddeti haberi okumayalim düz mantık bakmakya bayilyor bizim millet o polisin cocuklarina ne yapildi benim bu olayda merak ettigim konu bu şuan ..
@melih_utku_1997 hadi müdüre çıldırdı,, otobüs şöförü haberindeki de otobüs şoforüne çıldırdı,,, her çıldıran millete kurşun yağdırsın,,, sendeki akılda bu kadar,, ne oldu üniversiteyi bitirip 4500 TL maaş almak için polis olanlardan mısın sende
MY NET NASIL KONTROL SİSTEMİN VAR KİMDE YANASIN NASIL BİR AHLAK ANLAYISIN VAR ADAMIN NİCK NAME İNE BAKARMISIN RESMEN ANAYA KUFUR EDİYOR....YAZIKLAR OLSUN SİZE...
@murat.eskici senin nasıl anlama kabiliyetin var zeka özürlümüsün?
1 kilo metal parçası ile erkeklik taslayanlar bir de (varsa) beynine, bileğine ve yüreğine güvenseler.
@erbey1976 çok var bileğine ve yüreğine güvenen sen kıçına güvenipte horozluk yaparak denk gelme sakın sonra horoza da yumurta yaptırırlar.
bu yapılan çok ağır bir şekilde cezalandırılsın ki öyle devletin silahıyla artistlik yapamayacaklarını görsünler. insallah 15 sene ceza yer. devletin hakimleri savcıları ne güne duruyor senin elli yere şikayet edebileceğin alan var iken devletide yok saymış. bakın kavga yok sürtüşme yok gelip ilk okulda neler yapıyor yazıklar olsun sana, iyi polislerimizi tenzih ederim ama bu tipte kim varsa hepsi emniyet teşkilatımızdan bir an önce kovulmalı. ayrıca okul müdürlerine silah verilmeli ki kendilerini personelini ve çocukları koruyabilsin.
orada yuzlerce cocuk var ve bir polis memuru gangsterlikmi yapiyor?korumasi gereken insanlara dehseti yasatan bu hayvanin gorevden alinmasi lazim...iste biz Türk milleti olarak bu yüzden polise sevmeyiz..bizim icin tek gercek şanlı ordumuz ve mensubu olan askerlerdir.
emniyet müdürünün açıklamasına göre sadece bacaklarından vurulmuş büyütmeyin diyor.doktor gibi iyileşeceklerini de biliyor.üzerine bide çocuklarına kötü muamele yaptığı iddiasıyka diyerek üstü kapalı polisin avukatlığını yapıyor.
bende polisim böyle bir hareketin açıklaması olamaz gereken neyse yapılsın..çocuğuna kötü mualeme yapıldığını düşünüyorsan gider şikayet edersin..silah sıkmakda ne oluyor!!! Şimdi ceza evine gireceksin işinden olacaksan ailenin başını boş bırakacaksın öfkeyle kalkan zararla oturur, ailesi adına üzüldüm..Allah sevdiklerine bağışlamış öğretmenleri de geçmişler olsun..
MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN MİLLİ EĞİTİM BAKANI VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETSİN
emniyet müdürünün açıklamasına göre sadece bacaklarından vurulmuş büyütmeyin diyor.doktor gibi iyileşeceklerini de biliyor.üzerine bide çocuklarına kötü muamele yaptığı iddiasıyka diyerek üstü kapalı polisin avukatlığını yapıyor
Bakanlık öğretmenlerini velilerden üstün görüp,her konuda haklı olan öğretmeni,velinin yanında alçaltırsa ve ne idüğü belirsiz 147'yi velinin emrine verirse , velide haksız olarak öğretmenlere çamur atar ve bakanlıkta hemen öğretmene soruşturma açarsa eğitim bu hale düşer ve öğretmen de idarecilerde haklı olarak eğitime katkı yapamaz.Çünkü can güvenliği ve kendisini kollayacak bakanlık yoktur.
Demekki neymiş çocukları öğlen arası dışarıya çıkarma yasağı kantinciler içinmiş . Saçma sapan sebeplerden çocukları cıkarmıyorlar çocuklarımızı biz zamanında cıkıyorduk da ne oldu hiç birşey artık birileri el atsın bu olaya kantinciler zengin olacak diye çocuklarımıza hapishane hayatı yaşatıyorlar. Al işte bela heryerde sadece şunu istiyorum çocuklarımıza para değil öğrenci gözüyle bakınn
bu adam birde polismiş
Devletin Milleti koru diye verdiği silahla kabadayılık yapan karaktersiz!!! şerefsiz adamın ağırlaştırılmış müebbet alması lazım. Mahkemeler savcılar hakimler inşallah en ağır şekilde cezalandırır.
bunu hakeden çok eğitimci var
polismiş bu adam emniyet duysun bunu hemen gereğini yapsın
okul müdürü ve müdür yardımcısınında öğrenciyi dövmeye kötü davramaya hakkı yok hepimiz okul okuduk çok gaddar öğretmenler müdür yardımcıları vardı böyle eğtim anlayışı olan eğtimcilerde elini lütfen eğtimden çeksin.
Müdür ve müdür yardımcısı olma şartı sadece akp nin sendikasına üye olmayı şart koşar yeteneksiz insanları müdür yaparsan sonuç bu olur.Kimse polisi suçlamasın
Diğer Haberler