HABER

Bursa'da kar yağışı hayatı felç etti

BURSA (İHA) - Bursa'da sabah erken saatlerde aniden bastıran kar yağışı, hayatı tam anlamıyla felç etti.

Kar yağışı yerini tipiye bırakınca, işlerine otomobilleriyle giden çok sayıda sürücü yollarda kaldı. Kayan otomobiller nedeniyle şehir trafiği felç olurken, yetkililer sürücüleri zincir takmaları hususunda sürekli uyardı. Ekipler ana arteller, köprüler ve kavşaklar üzerinde kar birikmesini ve buzlanmayı önlemek için tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Bursa genelindeki tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Okulların önlerinde uzun süre kar altında bekleyen öğrenciler, tatil haberini öğrendikten sonra evlerine geri döndü. Buz tutan yollarda kayan sürücülere tatil nedeniyle okullarından dönen öğrenciler yardım etti. Otomobillerin arkasından iterek sürücüleri zor anlardan kurtaran bir grup genç, "Sabahtan bu yana çok sayıda araç yolda kaldı, hepsine yardım ettik. Hala da etmeye devam ediyoruz dedi.

Öte yandan, meteorolojiden alınan bilgiye göre, kar yağışının yarım akşam saatlerine kadar devam edeceği öğrenildi. Yeni bir soğuk hava kütlesinin Türkiye'yi hafta sonu etkisi altına alacağını belirten yetkililer, bu hafta etkili bir kar yağışının beklenmediğini ancak hava sıcaklıklarının mevsim normalinin 10 derece altına düşeceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler