HABER

Bursa'da kömür sobası 67 kişiyi zehirledi

BURSA (İHA) - Bursa'da dün gece etkili olan lodosta kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazı 67 kişinin zehirlenmesine sebep oldu. Hastanelere başvuran bu kişilerin 60'ı taburcu edilirken, 7'si müşahade altına alındı. Arabayatağı Mahallesi'nde 9 yaşındaki Üzeyir annesini uyarmasına rağmen kömür sobası yakılınca birisi 2 yaşındaki 2 kardeşiyle zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye göre, dün öğleden sonra etkili olan lodos akşam saatlerinde çoğunluğu merkez Yıldırım ilçesinde 67 kişiyi zehirledi. Zehirlenen şahıslardan 45'i Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi, 3'ü Bursa Devlet Hastanesi, 5'i Yüksek İhtisas, 8'i Çekirge Devlet, 3'ü Çocuk Hastanesi ve 3'ü de Ayten Bozkaya Hastanesi'ne başvurdu. Bu kişilerin 60'ı ilk tedavilerinin ardından taburcu edilirken, 7'si müşahade altına alındı.

Şevket Yılmaz Hastanesi'nde tedavi altına alınanlar arasında aynı aileden 3 kardeş dikkat çekti. Annesi Fatma Günkut'u lodoslu havada uyarmasına rağmen, 9 yaşındaki ilköğretim öğrencisi Üzeyir, kardeşi Hakan (7) ve küçük kardeşi Serkan (2) sobadan sızan gazdan zehirlendiler. 3 kardeş de oksijen verilerek müşahade altına alındılar. Şiddetli lodos, sabaha karşı yerini yağmura bıraktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön