HABER

Bursa'da olaylı yıkım

BURSA (İHA) - Bursa'da Ramazan Bayramı süresince yapılan kaçak yapıların Osmangazi Belediyesi ekipleri tarafından yıkımı sırasında olaylar çıktı.

Evi ikinci kez yıkılan bir vatandaş kepçenin üzerine çıkarken, yakınları belediye aracını ve iş makinesini taşladı. Mehmet Akif Mahallesi'ndeki vatandaşlarla belediye görevlileri ve jandarma arasında arbede yaşandı.

Osmangazi Belediyesi, uyarılara rağmen kaçak inşaat yapmaya devam eden Mehmet Akif Mahallesi'ndeki 11 kişiye ait kaçak binanın yıkımı için jandarma desteğinde yıkım operasyonu düzenledi. Ahmet Erdoğan, Mustafa Yılmaz ve Hasan Ceylan'a ait evler yıkıldı. Ev sahipleri yıkımı gözyaşları içinde izlerken, 3 ay önce evinin bir bölümü yıkılmasına rağmen inşaatına devam eden Hasan Ceylan ve eşi Meryem Ceylan, jandarmaya tepki gösterdi. Belediyenin kepçesi evin üst kısmını yerle bir ettiğinde 4 aylık hamile olan Meryem Ceylan görevlilere tehdit yağdırdı. Sarımsak satıcılığı yapan Hasan Ceylan ve kayınpederi jandarma ekiplerine direndi. Ceylan, eline aldığı taşı kepçeye fırlatırken, bir süre sonra da kepçenin üzerine çıktı. Yıkıma direnen Hasan Ceylan, jandarma tarafından kelepçelenerek, kısa süreli gözaltına alındı.
Mehmet Akif Mahallesi'ndeki 50'ye yakın vatandaş da Osmangazi Belediyesi'ne ait aracı taşladı. Araçta bulunan görevliler güçlükle kaçarken, jandarma ile vatandaşlar arasında arbede yaşandı. Çok sayıda robocop, geniş güvenlik tedbiri alarak vatandaşları yatıştırdı.

Öte yandan, ekipler çıkan olaylar nedeniyle sadece 4 evi yerle bir ettikten sonra yıkıma ara verdi. Yıkımların devam edeceği bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön