HABER

Bursa'da silahlı soygun şebekesi çökertildi

BURSA (İHA) - Bursa'nın merkez Yıldırım İlçesi'nde bir PTT şubesinde görevli mutemetin ellerini ve ayaklarını koli bandıyla etkisiz hale getirdikten sonra silah zoruyla 11 bin 400 YTL'yi gasp ettiği öne sürülen şebeke, polis tarafından yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 1 ay önce Duaçınarı Orta Sokak'ta faaliyet gösteren PTT şubesine ellerinde silahlarla giren kimliği belirsiz 3 kişi, 43 yaşındaki 2 çocuk babası mutemet Aytekin Yahşi'yi kafasına silahın kabzesiyle vurup bayılttıktan sonra el, ayak ve ağzını koli bandıyla bantlayarak etkisiz hale getirdi. 3 zanlı, daha sonra günlük hasılat olan 11 bin 400 YTL'yi gasp edip kayıplara karıştı.

Olayın ardından görgü tanıkları; zanlıların 3 kişi olduklarını, 2'sinin içeriye girdiğini, birinin ise plakalarının çalıntı olduğu sanılan bir otomobilde arkadaşlarını beklediğini ve zanlıların dışarıya çıkmasının ardından gri renkli otomobille kaçtığını söyledi.

Ayrıca olay günü Yıldırım İlçesi'ndeki Vatan Parkı'nda bir otomobilin plakalarının söküldüğü ihbarını alan polis, olay sırasında kullanılan Ford marka otomobilin kiralık olma ihtimali üzerinde durarak Bursa'daki kiralama şirketlerini incelemeye aldı. Olaydan 1 saat sonra Darmstad Caddesi üzerindeki bir kiralama şirketine otomobilin teslim edildiği ihbarını alan ekipler, yaptıkları incelemede aracın plakalarının sökülüp ters takıldığını tespit etti.

Polis, aracı kiralayan devreci Ömer D. (40) ile kefil olan Hakan Z.'yi (25) tespit etti. 2 şahsın İstanbul'da olduğunu öğrenen ekipler, zanlıların İstanbul Ortaköy'de bulunan evlerine yaptıkları operasyonla gözaltına aldı.

Yakalan 2 şahsın ifadeleri doğrultusunda operasyonu genişleten ekipler, olay anında kuru sıkı tabancanın kabzesiyle mutemet Aytekin Yahşi'nin başına vurup ellerini ayaklarını bağladığı tespit edilen Mehmet Ç.'yi (36) Atıcılar'daki evinde yakalandı. Ayrıca olay günü kiralık otomobili geri götüren Arslan F. (32) isimli şahıs ile olaya karıştığı iddia edilen Taner D. (28) de polis tarafından gözaltına alındı.

Yakalanan zanlılardan Mehmet Ç, Hakan Z. ve Ömer D.'nin emniyette yapılan sorgulamalarında suçu kabul ettikleri ve olaydan bir gün önce telefon etme bahanesiyle PTT şubesine gelip keşif yaptıkları öğrenildi. Yakalanan 5 şahıs sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilirken, zanlılardan Mehmet Ç.'nin cinayet suçundan, Ömer D, Hakan Z. ve Arslan F. isimli şahısların da hırsızlık ve gasp suçlarından sabıkalı oldukları bildirildi. Olayla alakalı soruşturma sürüyor.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler