HABER

Bursaspor'da 2 imza

Bursaspor'un daha önceden prensip anlaşmasına vardığı Güney Koreli Shin Young Rok ve Brezilyalı Jeuse Tadeu Mouro Junior, resmi sözleşmeyi imzaladı.

Kulüp başkanı İbrahim Yazıcı, imza töreninde yaptığı konuşmada, sezon başında yabancı oyuncular konusunda şanssızlık yaşadıklarını, bu nedenle devre arasında daha fazla "ince eleyip" oyuncu seçtiklerini söyledi. Young Rok ve Tadeu ile uzun vadeli anlaşmalar yaptıklarını belirten Yazıcı, opsiyonu Bursaspor'da olmak üzere Güney Koreli Young Rok ile 3,5, Brezilyalı Tadeu ile de 3 yıllık sözleşme imzaladıklarını bildirdi. Yazıcı, bu oyuncuların takıma önemli katkılar ağlayacağını ifade ederek, "Gol yollarındaki sıkıntımızı bu iki futbolcuyla aşacağımızı düşünüyorum" dedi.
Bir gazetecinin, "Beşiktaş'ın Yusuf'a karşılık kiralık olarak vermek istediği Aydın Karabulut ile görüşmeler ne aşamada" sorusunu Yazıcı, şöyle yanıtladı:

"Öncelikle şunu söylemek istiyorum; Aydın, Bursaspor'da değil, Türkiye'de futbol oynamak istemiyor. Yani kendi açıklaması; 'Beşiktaş'ta dahi oynamak istemiyorum'. Bizim anlaşmamız sadece Aydın Karabulut ile sınırlı değil, başka şeyler de var. Görüşmeler sürüyor. Aydın'ın yerine başka bir futbolcu, belki de para da alabiliriz." Tadeu, yeşil-beyazlı forma altında çok başarılı olmayı hedeflediğini ifade ederek, "Benim işim gol atmak. Umarım Bursaspor'da da çok gol atarım" diye
konuştu. Rok da "Biz Güney Koreliler Türkleri 'kan kardeşi' olarak görüyoruz. Hedefim çok başarılı olmak" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön