HABER

Burun ameliyatı hayallerini yıktı

İzmir'de özel bir hastanede burun ameliyatı olan Tuğrul Kaan Kılıç, operasyonda doktor ihmali olduğunu iddia ederek çocukluğundan bu yana kurduğu asker olma hayalinin yıkıldığını söyledi.

İZMİR (İHA) - Operasyon sonrasında burnunun sol tarafını hissedemediğini ve nefes almakta zorlandığını belirten Kılıç, "Ameliyatımı gerçekleştiren doktorum durumun psikolojik olduğunu söylüyor o zaman neden kendi hastanesi dahil 4 hastane bu işin içinde ihmalkarlık olduğunu kaydediyorlar?" dedi.

İzmir'de ikamet eden Kılıç ailesinin tek çocuğu olan Tuğrul Kaan Kılıç'ın çocukluğundan bu yana kurduğu asker olma hayali geçirdiği burun ameliyatı ile yıkıldı. Askeri okullar sınavında Deniz Harp Okulu'nu kazanan Kılıç, yapılan sağlık kontrolünde burnunda problem olduğu gerekçesiyle özel bir hastanede ameliyat olduğunu ancak operasyondan sonra geleceğinin ve sağlığının elinden alındığını açıklayarak hukuki yollara başvurduklarını söyledi.

Burnunda kemik eğriliği olduğu gerekçesiyle yapılan operasyonda 9 parça kemik çıkartıldığını anlatan Kılıç, ameliyattan sonra burnunun sol tarafını hissedemediğini, nefes almakta zorlandığını belirterek, "Ameliyattan sonra yaklaşık 1 ay toparlanamadım. Okula gidemedim, üniversite sınavına hazırlanma sürecimi tamamlayamadım. Operasyonu gerçekleştiren doktorum bana durumun psikolojik olduğunu söyledi. Bunun üzerine ailemle birlikte 3 farklı hastanede ve yine aynı hastanenin başka bir doktoruna görünmeye karar verdim. Aynı hastane kendini yalanmakla kalmayarak, ameliyat olduğumu söylemesem 3 farklı hastane yine aynı teşhisi koyarak aynı ameliyatın tekrar yapılması gerektiği belirtti. Ameliyatımı gerçekleştiren doktorum durumun psikolojik olduğunu söylüyor o zaman neden kendi hastanesi dahil 4 hastane bu işin içinde ihmalkarlık olduğunu kaydediyorlar?" dedi.

"NEFES ALMAKTA ZORLANMASI ALGI YETENEĞİNİ AZALTIYOR"

Oğlunun sadece hayalini askerlik mesleği için ameliyata onay verdiklerini söyleyen Anne Yeliz Kılıç da, "Oğlum şimdi Fırat Üniversitesi'nde Biyomühendislik bölümünde okuyor. Öğretmenleri ile yaptığımız görüşmelerde, çocuğumuzun burnunda oluşan rahatsızlık nedeniyle nefes almakta zorlandığı, derslerini algılamakta güçlük çektiğini görüyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağız. Lütfen herkes bu konuda daha duyarlılık sergilesin" diye konuştu.

Durumun kendilerini kalıcı hasara sebebiyet vermesinden dolayı endişe duyduklarını belirten Baba Akif Kılıç ise hastane yönetiminin kendilerine sağlıklı bilgi vermediğini ve olayın peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Geri Dön