HABER

"Bush hayal kuruyor"

KAYSERİ (İHA) - Türkiye Ekonomi Bankası'nın (TEB) Kayseri'de yatırımcılara yönelik düzenlediği "2002 yılı değerlendirmesi ve 2003'e bakış" konulu seminerde konuşan Prof. Dr. Hurşit Güneş, 2002 yılında Türkiye ekonomisinin izlediği seyir hakkında bilgi verdi.

Seminerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) ekonomik politikaları hakkında yatırımcılara bilgiler veren Prof. Dr. Hurşit Güneş, 2003 yılında Türkiye ekonomisinin daha iyiye gitmesini beklediklerini söyledi.

Amerika'nın Irak'a yapacağı muhtemel bir saldırıda Türkiye'nin Amerika'dan daha fazla zarar göreceğini belirten Güneş, "Küçük Bush, 'Mehmetçik koşa koşa Irak'a gider, Saddam bir kaç bombayla bayrağı çeker bizde fiyatı 33 dolar olan petrol 15 dolara iner' diye hayal kuruyor" dedi.

Amerika ile birlikte savaşa girmesi durumunda Türkiye'nin en fazla etkileneceği sektörlerden birinin de turizm sektörü olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hurşit Güneş, Türkiye'nin bu savaştan asgari 19 milyar dolar zarar edeceğini kaydetti.

Türkiye ekonomisinin 2003 yılında 6.2 büyümesini beklediklerini dile getiren Prof. Dr. Hürşit Güneş, 58. hükümet döneminde ekonomide olumlu gelişmeler yaşanmaya başlandığını sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler