HABER

Bush icraatlarıyla oy toplayacak

WASHINGTON (İHA) - 2004 yılı başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'den yeniden adaylığını koyması beklenen ABD Başkanı George Bush'un seçim kampanyasını terörizmle savaş politikası belirleyecek.

Beyaz Saray'a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre terörizmle savaş ve iç güvenlik konularını kampanyasında ağırlıklı olarak kullanacak olan Bush 11 Eylül sonrası icraatlarıyla oy toplamaya çalışacak.

Terörizm ile savaş konusunun seçim aleti yapılmayacağını ancak Başkan'ın öncelikli konular listesi şeklinde sunulacağını belirten Bush'a yakın kaynaklar Başkan'ın üzerinde duracağı bir diğer konunun ise sosyal güvenlik olacağını belirttiler. Buna göre Başkan Bush terörizm ile savaş ve iç ve sosyal güvenlik konularının önümüzdeki birkaç yıl süresince üzerinde çalışılması gereken konular olduğunu söyleyerek halkı kendisine oy vermeye ikna etmeye çalışacak.

Demokrat Partililer ise Bush'un bu taktiğini terörizmle savaşı politikaya alet etmek olarak nitelendiriyorlar. Geçtiğimiz kasım ayında yapılan kongre seçimlerinde de Cumhuriyetçi Parti'nin oy çoğunluğu elde etmesini bu şekilde açıklayan Demokratlar, Başkan'ın yaz aylarından itibaren kampanyası için bağış toplama girişimlerine başlayacağını belirtiyor.

Başkan'ın seçim kampanyası için seçtiği başlıklar 2003 politikasını da belirlemiş oluyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler