Büstü dikilecek adam!

Fenerbahçe fanatiği Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) öğrencisi Sedat Çalımlı, taraftarı olduğu Fenerbahçe'nin başkanı Aziz Yıldırım'ın ardından, Brezilyalı yıldız futbolcu Roberto Carlos'un da büstünü tamamladı. Fanatik öğrenci, Yıldırım ve Carlos'a büstlerini teslim edebilmenin hayalini kuruyor.
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Ana Bilim Dalı 4. sınıf öğrencisi Çalımlı (26), AA muhabirine yaptığı açıklamada, tutkunu olduğu Fenerbahçe'nin kendisi için adeta yaşam biçimi haline geldiğini söyledi.
Roberto Carlos'un takımın başarısında büyük etkisi bulunduğuna inandığını belirten Çalımlı, onu çok sevdiği için büstünü yaptığını söyledi.
Fenerbahçeli olmayı bir ayrıcalık olarak gördüğünü ifade eden Çalımlı, en büyük hayalinin ise yaklaşık 1 ay önce başladığı ve tamamlamayı başardığı büstleri Yıldırım ve Carlos'a teslim etmek olduğunu ifade etti.
Kendisini "doğuştan taraftar" olarak nitelendiren ve takımına olan sevgisinin hiçbir zaman bitmeyeceğini bildiren Çalımlı, "Uzun uğraşlarım sonucu Roberto Carlos'un büstünü tamamladım. Daha önce de Aziz Yıldırım'ın büstünü yapmıştım. Şimdi günümün büyük bir kısmını geçirdiğim odamda Fenerbahçe takımından 2 kişinin büstü duruyor, bu benim için onur verici" dedi.
İyi bir gözlemci olduğunu, eserlerini yapmadan önce televizyonlardan izlediğini, gazetelerden resimlerine bakarak 3 boyutlu tasarımlarını oluşturduğunu anlatan Çalımlı, "Tek dileğim büstlerini yaptığım insanlarla tanışmak ve kendi ellerimle eserimi teslim etmek" diye konuştu.

SIRADA ALEX VE VOLKAN VAR
Çalımlı, hedefinin tüm takım oyuncularının büstünü yapmak olduğunu belirtirken, sırada Şampiyonlar Ligi'ndeki başarıda büyük emeği geçen Alex ve kaleci Volkan Demirel'in bulunduğunu söyledi.
Çalışmalarının arkadaşları ve öğretmenleri tarafından büyük beğeni topladığını ifade eden Çalımlı, gelecekte takımı ile ilgili yaptığı tüm eserlerin yer alacağı "Fenerbahçe Sergisi" açmayı planladığını da kaydetti.