HABER

Bütçe maratonu yarın başlıyor

Ankara (AA)- TBMM Genel Kurulunda, 2008 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısının görüşmeleri yarın başlayacak. Meclis, 2008 bütçesini 4-14 Aralık 2007 tarihleri arasında kesintisiz görüşecek. Siyasi parti liderlerinin bütçe üzerindeki eleştirilerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yanıtlayacak.

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan 2008 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısını yarın TBMM Genel Kuruluna sunacak. Bütçe üzerinde, AK Parti Grubu adına Sivas Milletvekili Mustafa Açıkalın ve Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, CHP Grubu adına Genel Başkan Deniz Baykal, MHP Grubu adına Genel Başkan Devlet Bahçeli, DTP Grubu adına da Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan ile Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan konuşacak.

Başbakan Erdoğan da Hükümet adına söz alarak bütçe üzerindeki soru ve eleştirilere cevap verecek. Maliye Bakanı Unakıtan ile gruplar adına yapılan konuşmalar 1'er saat süreyle sınırlandırılacak. Kişisel konuşmalar için de milletvekillerine 10'ar dakika süre verilecek.

Genel Kurul, 5 Aralık Çarşamba gününden başlayarak kamu kurum ve kuruluşlarının bütçelerini 14 turda görüşecek.Bütçe görüşmeleri, 14 Aralık Cuma günü bütçenin tümü üzerinde yapılacak konuşmalarla sona erecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler