Bütün bildiklerini unutun: Kaymak sandığınız şey aslında kaymak değil

Sağlıklı beslenme üzerine çarpıcı açıklamalarda bulunan ünlü Onkoloji Uzmanı Doktor Yavuz Dizdar, 'Vatandaşları uyararak hazır yoğurdun üstünde olan kaymak sandığınız şey kaymak değil, sonradan üstüne konulan bir tabaka' dedi.

Bütün bildiklerini unutun: Kaymak sandığınız şey aslında kaymak değil

Ankara Yenimahalle Belediyesi, ünlü Onkoloji Uzmanı Doktor Yavuz Dizdar’ı, ’Sağlıklı beslenme ve gelecek’ adlı söyleşide vatandaşlarla buluşturdu.

Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programda, sağlıklı beslenme üzerine çarpıcı açıklamalarda bulunan Dizdar,sağlıksız beslenmeye bağlı olarak kanser hastalığının artış gösterdiğini belirtti. Vatandaşların yoğun ilgisini gören Dizdar, kanser gelişimi, GDO, tarım ilacı ve endüstriyel üretim gibi konulara değindi.

Dizdar, konuşmasında şunları söyledi:

"İnsan yaşamını kolaylaştırmak için üretilen birçok kimyasal, üretim aşamasından tüketim aşamasına kadar, insan sağlığı ve çevre açısından küresel bir tehdit oluşturmaktadır. Dünyadaki çoğu gıda üreticisi sizlerin sağlığını düşünmüyor, onlar sadece para kazanma içgüdüsüyle hareket ediyorlar. Örneğin yoğurt; marketlerden aldığımız hazır yoğurtlar neden bozulmuyor? Düşündünüz mü? Onun dışında tarım ilacının vücuda girmesi halinde ilacın dokularda kaldığını biliyor musunuz? Bunlar insana tahmin edilenden daha çok zarar verir."

’MAHALLE SÜTÇÜLERİNE SAHİP ÇIKIN’

Günlerce bozulmayan, eskimeyen süt ve yoğurt konusunu da açıklık getiren Dizdar, "Herkesin çok iyi bildiği, ancak hiç kimsenin açıklayamadığı bir durum var; marketlerden alınan sütler ve yoğurtlar açıldıktan sonra bir türlü bozulmuyor. UHT teknolojisiyle ’steril’ edildiği söylenen ambalajlı kutu sütler, kapağını açsanız bile bir ay kadar bozulmadan kalabiliyor. Aynı şey sanayi tipi üretilen yoğurtlar için de geçerli. Oysa ’günlük’ etiketiyle satılan sütlerde durum böyle değil, üç gün içerisinde tüketmek durumundasınız, yoksa kesiliyor. Ama nasıl oluyorsa UHT teknolojisiyle üretilmiş sütlere ve yoğurtlara bir şey olmuyor.Hatta hazır yoğurdun üstünde olan kaymak sandığınız şey kaymak değil, sonradan üstüne konulan bir tabaka. Bunlar insan sağlığına zararlı olan üretimler, hazır yoğurt ve süt tüketmeyin. Elinizden geldiğince mahalle sütçülerine sahip çıkın" diye konuştu. Kanserle ilgili tüm detayların konuşulduğu söyleşi sonunda Dizdar, vatandaşların sorularını cevapladı. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Süper market değil süper zehir zincirleri AKP nin eseri kahrolsun faşizm 'bakkal amca dönemi bitti' diyen zatın eseri bu her şeyden zehirledi milletimizi sırf beyinlerde ki hasarları en az üç nesil düzelmez
@alcasar_sub Süper market zincirleri bu adamalardan önce de vardı. Sallamayın. Her haltı da siyasete getirmeseniz olmaz zaten.
yavuz hoca iyi ki varsınız
Canan Karatay büyüğümüz anlaşıldığı üzere dürüstlük ve insanlık adına bir tetikçi oldu, Allah ondan razı olsun. Para uğruna gözü dönmüş sanayici ve çiftçiler; şunu bilin ki artık sizin gibi insanlık düşmanlarının devri kapanmak üzere. Manavlarda satılmayan kasa kasa GDO lu domatesleri, mevye ve sebzeleri görünce inanın çok mutlu oluyorum. Ey insanlık; geleceğine, sağlıklı yeni nesillere insanlık adına sahip çık. Her türlü sebze, meyve ve market raflarındaki her türlü hazır gıdadan uzak dur. Şunu unutmayın; bunları yemezsek ölmeyiz, aksine yiğince ölürüz.
Fabrika sütün yağını alıp tereyağı yapıyo bize yağsız sütü light diye iteliyo biliyoruz ama mahalle sütçüsü almıyo mu sanki o yağı? Basmıyo mu içine suyu? Direk köylüden alma imkanınız yoksa en iyisi pınar süt, en az onlar çalıyo yağını.
nutella olayında bu şahısın mavrası bitmiştir
Sen ne biçim adamsın. Araştırmadan sanayi yoğurdu kanserin birinci nedeni diyorsun. Hani araştırma sonuçların. hangi bilimsel araştırmaların la bu sonuca vardın. Sen bombanın pimini çekip attın. Milyonlarca insan geçimini buradan sağlıyor. Kredi almış yetiştiricilik için. Süt olmazsa et de olmaz, süt satamazsa sen mi ödeyeceksin bedelini. Asıl sokak sütü riskli. Antibiyotikli, tüberkülozlu sütleri sağlıksız satıyorlar. Buradan yetiştirici birliklerine sesleniyorum. dava edin bu adamı.
Sadece koltuğu doldurmak için o makamda bulunan Tarım hayvancılık ve gıda bakanlığını insan sağlığını tehlikeye atan bu imalatçıları denetleyip caydırı cezalara hükmetmediği için kınıyorum.O bakanlığı görevini yapmadığı halde suya sabuna karışmayan yöneticileride kınıyorum,o caniler kadar onlara müsamaha gösteren herkes suçludur,ahirette bunun vebali ağır olur.
Sadece bunlar mı? Zeytin kereviz ve bir sebze dışında kalan akla gelecek herşey sahte ,aslına benzeyen ama ne olduğu belirsiz bir ORGANİZMA. Gidin ege bölgesine aklı başında olan üretici , sanayi için ürettiği GDO' su değiştirilmiş sebze tarlalarının uzağında gerçek tohumdan ürettiği ürünü ailelerine yediriyor.
hepsi için söylemiyorum ama o tabakayı oluşturmak için bazı üreticiler üzerine baya bildiğimiz peçete koyuyorlar yani ( selüloz) o şekilde oluşuyor
Şunu söylemek istiyorum sadece bu adam onkoloji uzmanı ama kendi dalıyla ilgili hicbir açıklama yapmıyor ve bunları söylerken de herhangi bir belge göstermiyor kendi kafasından konuşuyor hepimiz araştıralım bu adamın dediklerini ve emin olunki bir çoğunun doğruluk payı yok.tamamiyle boş konuşup gündemde kalmak istiyor bırak bu konuları isin uzmanları konuşsun.senin uzmanlık alanın deil bu konuyu süt süt ürünleri uzmani biri söylese inanırım.zaten bu adamı türk tabipler birliğinden de attılar milleti yalan yanlış bilgilendirdiği için.
Ab'ye girmek icin 60 yildir ölüyoruz, keske o ülkelerin iyi seylerini kendimize uyarlasak da, mesela her ürünün üstüne acik acik icindeki TÜM maddeleri dürüstce yazsak, bak o zaman neler oluyor!
mahalle sütçüleri saat 13-14 gibi ürün dağitıyorlar ve ne hikmetse bozulmuyor. Biz dışarı 1 saat koyalım bozuluYOR. Demem o ki mahalle sütçüleride karbonat gibi bir şey koyup kesilmesini bozulmasını engelliyorlarmış. Ayrıca dayayabildiğine su koyuyorlar. Ne yiyip ne içeceğimizi şaşırdık. Namuslu haysiyetli esnafta kalmadıki.
Biraz geç değil mi bu açıklamayı yapmak için. Yani hiç mi gidip kontrol edilmiyor bu üretimi yapan fabrikalar. Peçete koyuyorlar bildiğin, sonra kaymak oluyor..kaymak falan da değil zaten..içtiğimiz paket sütler de süt değil. Ha bunu neden bu kadar emin söylüyorum; eskiden sütün tadının nasıl olduğunu bilen biriyim..damak tadı olan herkes anlar
Cadde ve mahalle esnafını bitirmek için esnafın olduğu yerlere park yasağı koysunlar. Hepimizin cocukları ve biz AVM lerde asgari ücrete çalışalım. Haftada 1 gün olan izi gününde AVM de vakit geçirelim. Sadece AVM içersindeki süpermarketten alışveriş yapalım. Sokakta oturmak için 1 ağaç gölgesi ve bir oturma bankı olmasın. Herkez AVM'ler de otursun. Yeşillik sadece mezarlıklarda ölüler için olsun. Köylü yumurtasını satmasın , sütcü de sütünü.
Diğer Haberler