HABER

Büyük ikramiyeli çeyrek bilet Nimet Abla'dan satıldı

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekilişinde 25 milyon TL'lik büyük ikramiye 4 çeyrek bilete isabet ederken, biletlerden birinin Eminönü'ndeki Nimet Abla Gişesi'nden satıldığı ortaya çıktı.

İŞTE TAM LİSTE

2009'UN EN ŞANSLI NUMARASI

Milli Piyango İdaresi İstanbul Bahçekapı Müdürü Veli Pan, 25 milyon TL'lik büyük ikramiyenin 4 çeyrek bilete isabet ettiğini hatırlatarak, iki çeyrek biletin İstanbul'dan satıldığını söyledi.

Biletlerin bir kısmının Bahçekapı Şubesi'nden Nimet Abla Gişesi'ne verildiğini belirten Pan, diğer biletin ise Şekerbank İstanbul Şubesi'nden bayilere verildiğini ifade etti. Pan, diğer talihli iki biletin ise Lefkoşe ve Ankara'ya satıldığını söyledi.

İŞTE TAM LİSTE2009'UN EN ŞANSLI NUMARASI

5 milyon TL'lik ikramiyenin de yarım bilete isabet ettiği söyleyen Pan, bununda Ankara ve İstanbul'daki iki talihliye çıktığını ifade etti. Veli Pan, 1 milyon YTL'lik ikramiyenin de 4 çeyrek bilete çıktığını belirterek, bu biletlerin ikisinin İstanbul, diğer ikisinin ise Antalya ve Ankara'da satıldığını söyledi. Pen ayrıca şuana kadar talihlilerden kendilerine bir başvuru olmadığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan, büyük ikramiyenin isabet ettiği çeyrek biletlerden birinin satıldığı Nimet Abla Gişesi'nde de büyük sevinç yaşandı. Nimet Abla Gişesi'nin kuruluşunun 80. yılını kutladığını söyleyen gişe görevlisi Bilal Yıldız ise "Bu açıdan bizim için çok önemliydi. Biz hep buradan bağırıyorduk "büyük ikramiye bizden satılacak" diye. Gelip geçen insanlar güldüler. Ama gördüğünüz gibi yine bizim bayimizden satıldı" dedi.

İŞTE TAM LİSTE

2009'UN EN ŞANSLI NUMARASI

Yıldız, elindeki listeyi de göstererek çevreden geçen vatandaşlara "büyük ikramiye Nimet Abla'dan satıldı" diye bağırdı. Yıldız uzun yıllardır Nimet Abla gişesinde çalıştığını ve her milli piyango talihlisinin kendisine bahşiş verdiğini belirterek, büyük ikramiye talihlisine ise "Güle güle harcasın" demekle yetindi. Nimet Abla Gişesi'nden aldıkları bilete amorti çıkan vatandaşlar ise "çıkana hayırlı olsun" diye konuştu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön