HABER

Büyükanıt'tan ''Dondurmam Gaymak''a övgü

Ankara (AA) - Yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun yaptığı "Dondurmam Gaymak" adlı filmin Ankara galası dün akşam Armada Tüze Sineması'nda yapıldı.

Filmin galasına katılan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, uyguladığı rejime ilişkin bir soruya karşılık, 2004 yılının mayıs ayından ekim ayına kadar olan süre içinde 16 kilo verdiğini ifade ederek, edindiği beslenme alışkanlığının yeni yaşam biçimi olduğunu kaydetti. Büyükanıt, şimdi yüzerek ve yürüyerek spor yaptığını bildirdi.

Büyükanıt, filmi izledikten sonra izlenimlerinin sorulması üzerine de, "Fevkalade güzel buldum, gerçekten çok değişik bir film, alışılmışın dışında, halkla olunması da olağanüstü. Katkısı olanları tebrik ediyorum" dedi.

Büyükanıt, akşamki Fenerbahçe-Palermo maçının 3-0 Fenerbahçe'nin galibiyetiyle sonuçlanmasına ilişkin bir soruya ise, "Eee bu Fenerbahçe" karşılığını verdi.

Filmin yönetmen yardımcılığını yapan Tankut Kılınç'ın, eski Genelkurmay İkinci Başkanı ve eski Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Orgeneral Tuncer Kılınç'ın oğlu olması, filme çok sayıda üst düzey komutanın ilgi göstermesine neden oldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön