HABER

Büyükşehir’den “ustalara saygı” gecesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Başkentlileri usta sanatçılar Barış Manço, Cem Karaca, Fikret Kızılok ve Tanju Okan’ın unutulmaz eserleriyle buluşturacak.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ustalara saygı” konserinde Şef Kemal Günüç yönetimindeki Kent Orkestrası’na, solistler Tayfun Talipoğlu, Elif Tecer, Mustafa Demiroğlu ve Esra Şahin eşlik edecek.

Başkentlilerin ücretsiz olarak katılabileceği “Ustalara Saygı” konseri, Gençlik Parkı Konser Salonu’nda 1 Şubat Pazartesi günü saat 19.30’da gerçekleşecek.

- YILDA ORTALAMA 70 KONSER VERİYOR

Ankara içi ve dışında yılda ortalama 70 konser veren Kent Orkestrası, evrensel değerlerdeki çok sesli müzik eserlerinin seslendirilmesi, Türk bestecilerin çok sesli yapıtların yurt içinde ve dışında tanıtılmasına katkıda bulunmak, konserler ve turnelerle geniş kitlelere ulaşmak amacıyla kuruldu. Bütün bir yıla yayılan konser programının yanı sıra orkestra, çağdaş çok sesli müzik yapıtlarının pop ve jazz türünde özgün örneklerini de katıldığı yurt içi ve dışı programlarda seslendiriliyor.

Kent Orkestrası, 2003 ve 2007 yılında Yunanistan, 2005 yılında Bulgaristan ve 2007 yılında Güney Kore’de düzenlenen uluslar arası festivallere katılıp Türkiye’yi temsil etti.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön