ByLock yazışmalarında iğrenç ifadeler: Kısa süre evli kalmış ama görüntü iyi

Düzce'de FETÖ/PDY'nin evlilikten sorumlu imamı, tutuklu eski öğretmen Ercan'ın, ByLock yazışmalarında, "Kaliteli bir arkadaş, kıyafet değişikliğini kabul ediyor. Abi değerlendireceğiniz adayınız varsa çok mutlu oluruz" şeklinde yazdığı belirlendi. ByLock grubundaki yazışmalarında, 'Acil adayım' konusu ile yaklaşık 15 kadının ikamet adresleri, okudukları bölüm ve başörtüsünün bulunup bulunmadığını içeren ifadeler tespit edildi.

ByLock yazışmalarında iğrenç ifadeler: Kısa süre evli kalmış ama görüntü iyi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) ildeki çatı yapılanmasına ilişkin davanın tutuklu sanıklarından Halil İbrahim Ercan'ın, "ByLock" yazışmalarının içeriklerine ulaşıldı.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce 18'i firari 77 sanığın yargılandığı davanın tutuklu sanıklarından eski öğretmen Ercan'ın deşifre edilen ByLock yazışmaları dosyaya eklendi.

Düzce'de 2009-2016 yıllarında ilin "örgüt içi evliliklerden sorumlu memuru" olarak görev yaptığı tespit edilen Ercan'ın masajlarında, örgütün il çatı yapılanması içerisindeki kişilere, elinde evlenmek için hazır bulunan kadınların bilgilerini ve bu kişilerin evlilik sonrasında başını açıp açmayacağı konusundaki ifadeleri yer alıyor.

"ACİL ADAYIM..."

Sanık Ercan'ın, 24 Aralık 2015'te erkek il sorumlularının bulunduğu bir ByLock grubundaki yazışmalarında, "Acil adayım" konusu ile yaklaşık 15 kadının ikamet adresleri, okudukları bölüm ve başörtüsünün bulunup bulunmadığını içeren ifadeler tespit edildi.

ByLock yazışmalarında, Ercan'ın bilgileri paylaşılan 15 kişi hakkındaki yorumlarına da yer verilirken, mesajların sonunda ise "İstenirse fotoğraf gönderebiliriz" notu bulunuyor.

Kadınların isimlerini açıkça belirten Ercan'ın ByLock yazışmalarında, şu içerikler yer alıyor:

"E.O. Ankaralı, İstanbul'da ikamet ediyor. Sosyoloji mezunu, çalışmıyor, açık bir arkadaş ama abisinin mesleğinden dolayı açık. Çok keyfiyetli bir arkadaş.

F.K. ise 160 boyunda, 50 kilo. Kahramanmaraşlı. İstanbul'da yaşıyor, evlerde. Edebiyat mezunu, formasyon var. KPSS'ye hazırlanıyor, kapalı ama değişikliği kabul ediyor.

A.A. da 167 santimetre boy, 52 kilo. İstanbul'da denetim şirketinde çalışıyor aynı zamanda kamuya hazırlanıyor. Kaliteli bir arkadaş, kıyafet değişikliğini kabul ediyor.

Abi değerlendireceğiniz adayınız varsa çok mutlu oluruz. Fotoğraf gönderebiliriz."

"GÖRÜNTÜ İYİ, KAPALI..."

Ercan'ın, Şubat 2016'da "Aday acil" konu başlığı ile gönderdiği ByLock yazışmasında ise T,Y adlı bir kadına ilişkin şu ifadeleri de dikkati çekiyor: "T.Y. Fatih Üniversitesi edebiyat mezunu. Ailesi İstanbul'da, kendisi bir kere evlilik yapmış, ayrılmış. Çok kısa süre evli kalmış, çocuk yok. Görüntü iyi. Kapalı. Olabilecek yerde değerlendirilebilir. İyi arkadaş, ocak dağıtımda listede ekstrada."

Sanık Ercan'ın farklı tarihlerde ByLock'tan attığı mesajlarda, listelerde yer alan kadınlardan 6'sının başörtüsünü çıkarabileceğini belirtmesi, örgütün kendi çıkarları için kişileri kullanmasını da gözler önüne seriyor.

77 SANIK VAR

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'nin ildeki çatı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 18'i firari 77 sanığın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" ve "terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçlamalarıyla 5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

İddianamede, örgüt içi evliliğin yaygınlaştırılması gerektiği bilgisi yer alırken, eğitimini tamamlamış abi-ablaların belirlenen kişilerle görüşüp onaylandığı sürece evlenmelerinin uygun olduğu, örgüt içi evliliğin önemi ve kişilerin bu tür evliliği örgüt mensupları arasında yaymasının istendiği belirtiliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
ÜFFF BU YAVRULARII BİZEDE GÖNDERİNDE TATLARINA BAKALIMMM..BİRAZZ
MAL MI ALINIP SATILIYOR BU NEDİR ARKADAŞ? BUNU KABUL EDİP DE EVLENENLERE DE YAZIKLAR OLSUN..
@eczbyr66 evet mal bunlar bu malların aynısından tv deki mal izdivaç programlarındada bol ca mal vardı
eğer bylock ta böyle bu türlü yazışmalar var sa bu suç değilki.devlet kendi kendini ele veriyor.bylock yazışmalarını normal çet yazışmasıymış gibi lanse ediliyor.hani darbe konuşmaları darbe planlamaları.nasıl darbe olacağı ile ilgili yazışmalar.onun saçı açık bunun eteği kısa.
@blade_558 Zaten daha devleti yönetenler bylock yazışmalarında darbe planı bulamadı. Böyle giderse FETÖ konusunda da kandırıldık. Bunlar yapmamış diyecekler.
Katalog APLA larımız :)
Başlığa bakınca bende Adnan Oktar haberi sandım.ici boş çıktı.adamlar resmen çöpçatanlık yapmıs.
bunların kanları bozuk memleket dahil herşeyi satmayı vazife edilmiş bozuklar...
ya bırakın Allah aşkına. bunlar hep bildiğiniz şeylerdi zaten. yeni öğreniyormuş gibi hayrete düşmüş gibi davranmayın.
İğrenç mahlukatlar mankurtlar !
bırakın bu işleri milletin uçkurundan bizene varsa darbeyle ilgili yazışmaları koyun hergün aynı haberler
BİRAZ DAHA ARAŞTIRIRLARSA FETÖ NÜN NEREDEYSE VARDİYA USULU KARILARI DÜZDÜRDÜĞÜ GENEL EVDE ÇIKACAK BU GİDİŞLE DEMEK Kİ SİYAH ÇARŞAFLARIN ALTINDA NE DÜMENLER DÖNÜYOR MUŞ VAH VAHHH...
vay arkadaş adamlar işi gücü bırakmış copcatanliga başlamış.madem çok tecrubeliler bu konuda fetoyede bulsaydniz ya..
ülkenin balını kaymagını bunlar yiyormuş
Tangalı fetöş iştiyorum
bunu yapanlarla aynı yolda yıllarca yürüyenler nolacak..bunları görüp göz yummanlar suça ortak olmuyor mu??? madem yanlış şimdi mi yanlış..ben bunları yıllardır biliyordum duyuyordum..seslenmemek de göz yummak izin vermek de suç değil mi???
Bunların hepsi aynı pislik hepsiii, al furkanı vur fetöye al ismaili vur diğerine, artık akıllanın yaw artık kurtulun şu cehaletten, kurtulun kandırılmaktan, hayatımızı mahvediyorsunuz, hayatınız mahvoluyor...
ne yapsın devleti nasıl uyutup yönettiklerini paylasacak değiller böyle işlerine gelenleri paylasıyolar konusmalarda
gizli ıșid resmen
İdam şart . Kamu vicdani icin Devletin hukumlerinin yetmedigi acikca ortada Allahin hukumlerinin vakti gelmistir bu yabaniler icin
böyle uğraşacaklarına dergi yapsalarmış :) yazık.
abiler ablalar derken namussuz doldu memleket. beter olun fetöcüler
bu ülkenin basina bo yobaz it surusunu kim bela ettiyse tanri cezasini versin.
Diğer Haberler