HABER

Çağla cinayetinde ilerleme var!

9 yıl önce öldürülen liseli Çağla Tuğaltay’ın annesi Günnur Tuğaltay, umudunu kaybetmiyor.

"Her gün emniyete gidiyorum. Yetkililer, ’dosyada ilerleme’ olduğunu söylüyor. Lütfen kızımın katilleri bulunsun"

İstanbul Mecidiyeköy’de 9 yıl önce evinde boğazı kesilerek hunharca öldürülen lise öğrencisi Çağla Tuğaltay’ın annesi Günnur Tuğaltay, kızının katil ya da katillerinin bulunması için verdiği mücadeleye devam ediyor. Cinayetin üzerinden yıllar geçmesine rağmen bir adım öteye gidilmediğini söyleyen anne Tuğaltay, VATAN’a konuştu:

“Bugün (dün) İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği yetkilileri ile görüştüm. 2.5 ay önce yine gelmiştim. Bana yetkililer, çalışmaların hızlandırıldığını ve beni bilgilendireceklerini söylemişlerdi. Ama geçen zaman içinde kimse beni aramadı bilgi vermedi. Yine sessizliğe gömüldüler. 9 sene geçti cinayetin üzerinden ama hala bir gelişme yok. Ben de hem kendimi hatırlatmak hem de yeni bir gelişme var mı öğrenmek için gittim. Dosyada ilerleme kaydedildiğini, şu anda telefon kayıtları ve dinleme tutanaklarıyla ilgili yazışmalar yapıldığını söylediler. Cevap istiyorum ama kimse bunu yapmıyor. Kimse bana ulaşıp da bilgi vermiyor ya da durumu sormuyor. 9 senedir kendi mücadelemi kendim veriyorum vermeye de devam edeceğim. Eğer vicdanları varsa vicdanlarına sesleniyorum, lütfen bu olayı çözün, kızımın katilini bulun.”

Belki de bulundu

Münevver Karabulut cinayetinde katil zanlısının 7 ayda yakalandığını bunun bile çok uzun bir süre olduğunu anlatan anne, “Belki şu anda kızımın katili de belli, belki yetkililer delilleri sağlamlaştırmaya çalışıyorlar. Bilmiyorum ama bekliyorum. Umudumu yitirmiyorum” dedi.(Vatan)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön