HABER

"Çakkıdı Gaffur" takımı kuruldu

"Çakkıdı Gaffur" takımı kuruldu

Şırnak'ın İdil İlçesi'nde bir grup genç, özel bir televizyon kanalında yayınlanan "Avrupa Yakası" adlı dizideki "Kapıcı Gaffur" karakterine özenerek futbol takımı kurdu.

ATV'de yayınlanan "Avrupa Yakası" adlı dizide Peker Açıkalın'ın kapıcı rolüyle canlandırdığı "Çakkıdı Gaffur" karakterinin fanatikleri gün geçtikçe artıyor. Şırnak'ın İdil İlçesi'nde bir grup genç, "Gaffur Nasılımspor" adlı takımı kurarak, İdil Kaymakamlığı Halk Eğitim Müdürlüğü (HEM) tarafından düzenlenen Halı Saha Futbol Turnuvası'na katıldı. Özendikleri kahraman gibi çizgili pijama ve beyaz atlet giyinerek sahaya çıkan takımın oyuncuları, kazandıkları takdirde kupayı Peker Açıkalın'a vereceklerini söyledi.

Turnuva maçında gol attıkça seyircilere dönerek, tıpkı Gaffur karakterinin yaptığı gibi, "Nasılım" diye soran takımın oyuncuları, tribünlerden büyük alkış aldı.
Takımı kuran Faik Kaplan, "Gaffur" adlı karakteri canlandıran Peker Açıkalın'ı beğeniyle izlediğini belirterek, turnuvaya renk katmak amacıyla takımı kurduklarını söyledi. "Gaffur"u bütün İdil halkının beğeniyle izlediğini ifade eden Kaptan Kaplan, "Bu sayede birçok taraftarımız oluştu. Ayrıca, böyle bir etkinliğe renk kattığımız için bu zamana kadar hep olumlu tepkiler aldık. Turnuvada amacımız, şampiyon olup kupayı Peker Açıkalın'a hediye etmek" dedi.

İdil halkına sportif alanda destek vermek amacıyla İdil Kaymakamlığı bünyesinde Halk Eğitim Kulübü'nü kurduklarını kaydeden HEM Müdürü Bülent Dayanan, "İlk faaliyetimiz, halı saha futbol turnuvası düzenlemek oldu. Görsel basında büyük beğeni toplayan 'Gaffur' karakterinin turnuvada canlandırılması, düzenlenen turnuvaya ayrı bir renk kattı. Bu da bizi çok memnun etti. Bu konuda bize yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Özendikleri kahraman gibi giyinerek çizgili pijama ve beyaz atletle sahaya çıkan takımın oyuncuları, "Gaffurspor" şampiyon olursa kupayı Peker Açıkalın'a vereceklerini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön