HABER

Cameron'dan yeni film: Avatar

Titanik, Yaratıklar, Terminatör filmlerinin yönetmeni James Cameron'un yeni filmi ''Avatar'' 18 Aralıkta Türkiye'de de vizyona girecek.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, yapımı 14 yıl süren ve ''en yüksek bütçeli film'' olarak adlandırılan Avatar'ın, Türkiye'de 18 şehirde, 29 salonda izleyiciyle buluşacağı kaydedildi.

Açıklamada, 3 boyutlu (3D) sinema tekniklerindeki son teknolojiyle üretilen filmin Cinebonus'larda gösteriminin yapılacağı bildirildi.

Filmin Na'vi adlı yok olmak üzere olan bir halkın yaşadığı Pandora adlı gezegende geçtiği belirtilen açıklamada, filmin konusuna ilişkin şu bilgilere yer verildi:

''Filmde, yarı felçli bir savaş gazisi olan Jake Sully, kendilerine özgü dilleri ve kültürü olan, barış ve doğa ile örtülü bir çevrede yaşayan Na'vi halkının arasına gönderilir. Askeri bir şirket uzaktaki bu gezegeni ve barındırdığı kaynakları incelemek üzere Avatar adlı bir program oluşturmuştur. Bu program ile insanlar genetik mühendislik sonucu yarı insan, yarı Na'vi haline getirilir ve misyoner olarak Pandora'ya gönderilirler. Botanist Dr Grace Augustine (Sigourney Weaver) ile programa gönüllü olarak katılmış Jake'in bedenlerinin Avatar'ı yaratılacak ve böylece Jake'e de felç olmuş bedenini başka bir formda kullanma şansı verilmiş olacaktır. Na'vi halkından Prenses Neytiri ile tanışan Jake, kendisini Pandora'ya gönderen tehlikeden bu halkı savunurken bulur.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön