Can Ataklı'dan gündem yaratacak iddia: AK Parti, İstanbul'da Davutoğlu'nu aday gösterebilir

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, bugün kaleme aldığı 'İstanbul'da Davutoğlu sürprizi olabilir' başlıklı yazısında gündem yaratacak bir iddiada bulundu. Ataklı, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı'na aday gösterilebileceğini öne sürdü.

Can Ataklı'dan gündem yaratacak iddia: AK Parti, İstanbul'da Davutoğlu'nu aday gösterebilir

Can Ataklı, "İstanbul'a Davutoğlu sürprizi olabilir" başlığıyla yayımlanan yazısında Ankara için kulislerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçtiği iddiasını yineledi.

ahmet-davutoglı

Bugüne dek İstanbul için çok süpriz bir isim duymadığını ifade eden Ataklı, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok yakın olduğunu ileri sürdüğü bir kaynağın kendisine "Bana öyle geliyor ki İstanbul'a Ahmet Davutoğlu'nu aday gösterecekler" dediğini öne sürdü.

Ataklı, kaynağının, "Reis çok pragmatiktir. Ahmet Davutoğlu'nun aday gösterilmesi halinde kazanma potansiyeli görüyordur", "Davutoğlu aday gösterilirse en az beş yıl bayrak açmaz. Bu arada Erdoğan yeniden seçilir, böylece sorun olmaz" ifadelerini kullandığını iddia etti.

Okuyucu Yorumları 13 yorum
Artık kimi göstermesi önemli değil kendi bile olsa İstanbul gidik
Eğer doğruysa ancak bu kadar yanlış bir karar verilebilir. Suriye politikası ve büyük göç nedeniyle bu halk ondan nefret ediyor. Sosyal dokuyu ve ekonomiyi bozduğu gibi yakın gelecekte daha başka bir sürü belayıda bu ülkenin başınasardı bu adam. Ülke göçmen kampına döndü
Başbakanlığı beceremedin al sana belediye başkanlığı Tenzili rütbe. Bakalım gurur mu cikarlarmi galip gelecek
herzamanki gibi chp nin şizofrenliği
bunun da duyumları öldürecek beni.
İsabetli karar..Sn Davutoğlu saygıdeğer düzgün bir insan..kazanır.
Can Ataklı nın şimdiye kadar hiçbir tahmini tutmamıştır.Bu adamın söyledikleri haber olacak nitelikte değildir.
can ataklı kimse yalan konuşuyor ahmet davutoğlu başbakan ken beni zorla istifa ettiriyorlar dedi kimden bahsetti AKP nin çaycısındanmı yoksa genel başkanındanmı REİS ten bahsetti öyle bişey mümkünmü akp reis mermiyi ayağınamı sıkacak kardeşim davutoğlu abdullah gül gibi FETÖ cü bunlardan bu ülkeye hayır gelmez bunlar en zayıf anında adamı sırtından vururlar geçin bu ayakları İBB belediyesine odacıcı bile olamaz bu pis fetöcü bunların devri bitti hani diyorlarya AKP içindeki FETÖCÜ aha bunlar işte al birini vur ötekine ülkeye en büyük kötülüyü yapan hain FETÖ yapılanmasının baş devşirmesi bu..
İstanbul'u bırakın Türki'ye genelinde Belediye Başkanlıklarınız zor Belediyeleriniz kokuşmuş artık hizmetten çok adam kayırma rüşvet almış gidiyor basını imar konusunda ver bir daire istediğin ruhsatı vereyime kadar çıkmış artık rüşvetler
Davutoğlu na hakaret eden dengesizler Davutoğlu gibi bir siyasetci daha gelmez bu dünyays
Şamda Emevi camisinde 1 gün sonra namaz kılınabileceğini başbakan iken birdiren Davutoğlu; siyaset sizi nerelere getirdi de farkında olmadınız. çok kibirlendiniz, Rusya uçağını düşürünce iyice havalara kalktın, ülkemin menfaatlerini ayaklar altına aldın,nasıl kafasınız siz hala da kurtulamıyacağız. Eyüp Sultanda hergün namaz kıl hatta oarada kal.
Diyelim aday oldu ve kazandı Erdoğan tarafından 3 gün sonra görevden alınıp biatcı birini tayin etmeyeceği ne malûm.
EKONOMİ BÖYLE GİDERSE İLERİDE ADAY OLUNACAK BELEDİYE KALMAYACAK MERAK ETMEYİN. DAHA ORAN ORANTI KURMASINI BİLMEYEN BİR TOPLUMUZ SONUMUZ HAYROLA
Diğer Haberler