Can Ataklı'dan flaş iddia: Profesör Ahmet Ercan'a TRT sansürü!

Deprem uzmanı Profesör Dr. Ahmet Ercan canlı yayında, "Maalesef depremlerde ölenlerin yüzde 80'i hep Müslüman ülkelerdedir. Çünkü Müslüman ülkelerde ne demokrasi vardı ne de bilim ve teknolojik uygulamalar" deyince, apar topar yayından alındı.

Can Ataklı'dan flaş iddia: Profesör Ahmet Ercan'a TRT sansürü!

İddiayı Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, köşesine taşıdı. Ataklı yazısında “TRT Ahmet Ercan'ın konuşmasını nasıl apar topar kesivermiş” dedi ve şöyle devam etti:

“Deprem uzmanı Profesör Dr. Ahmet Ercan'la karşılaştım geçen hafta içinde. Birkaç kişilik dost gurubunda sohbet ederken söz medyanın nasıl baskı altında olduğuna geldi. Ahmet Ercan ‘TRT'de başıma ne geldi biliyor musunuz?’ diye sordu. Biz de merakla ‘ne oldu?’ diye sorunca anlattı; 13 Kasım'da Irak sınırında yaşanan depremden sonra TRT Türk uzman görüşü almak için Ahmet Ercan'ı stüdyo konuğu olarak davet etmiş.”

SORUYA VERDİĞİ YANIT

Ahmet Ercan’ın programda söylediği sözleri aktaran Ataklı yazısını şöyle sürdürdü:

“Ahmet Ercan bu depremle ilgili bilimsel verileri aktardıktan sonra sunucunun ‘Bu bölgedeki depremlerde çok insanın öldüğünü’ söylemesi üzerine Ercan da ‘maalesef depremlerde ölenlerin yüzde 80'i hep Müslüman ülkelerdedir. Çünkü Müslüman ülkelerde ne demokrasi vardı ne de bilim ve teknolojik uygulamalar’ der demez sunucu hemen araya girip ‘Çok teşekkürler Sayın Ercan, verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ediyoruz’ diyerek apar topar yayını kesmiş. Ahmet Ercan bu olayı kahkahalar atarak anlatırken ‘Tabii ekrana yansımadı ama rejiden spikere (kes, kes, kes) diye bağırmaları yok muydu, anlatamam’ dedi. Ercan bundan sonra TRT'ye artık asla davet edilmeyeceğini sandığını da söyledi.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 63 yorum
YERDEN GÖĞE KADAR HAKLI.
@bizedogrugerekli_2017 ---31 kişiden 2 kişi bu yorumu beğenmemiş, Ahmet Ercan haksızmı eyyy gözlerini kuma gömenler.
@bizedogrugerekli_2017 depremde zaten demokrasi olmadığı için oluyor
@bizedogrugerekli_2017 senin kücük beynin sadece orasını anlar. bilim gelişseydi daha sağlam binalar yapılırdı demek istediğini senin gibiler anlamaz. çünki küçükbaş sın
@bizedogrugerekli_2017 ????????'?c?'??FV֒?RFV???&6??֜Y?&?FY???:v&?"?W&FR????
Doğru sôyleyeni dokuz köyden kovarlar.Tam yerinde
@yigidinharci_2017 ,dokuz köyden+TRT den kovarlar.Bilim adamı olmak önemli değil.Önemli olan yobazların istediği gibi konuşmak.İslama siyaset,ticaret ,yalan,dolan karıştır ama bilimi karıştırma.
TRT TURK HALKININ MALIDIR FAKAT SON YILLARDA AKP. NIN YAYIB ARACI OLMUSTUR SADECE TRT DEGIL AKP. DEN SAHTE BELGELERLE KREDILER VERILERE YANDASLARA KURDURULMYS TRT RADYOLAR BIRCOK YAYIN VAR HEPSI A.K.P YE YAGCILIK EDERLER BUNE REZALET PRÖFESORU KTLARIN DOGRUYU SOYLER DELIR CIMENTO HERSEYDEN CALAN MUT ÏTLERCE YAPILMIS MILYONLARCA BINE ULKEDE 5+6 DERECE DEBREM OLSA YENI BINALARIN YARUSI YERLE BIR OLUR CUNKI KONTROL DENEDTIM YOKTYUR TC. GITTIGIMDE ESKI MAHALLEMI TANIYAMDIM 2+3 KATLI YUGMA TUGLA ESKI EVLER 8+10 KATA CIKMIS BULUDUR UNSAAT SISTEMI INSAN SAGLIGINA SAYGI SIFIR.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler