HABER

Can Holding’den önemli sağlık yatırımı: Doğu Anadolu'nun en büyüğü

Can Holding, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük yenidoğan çocuk yoğun bakım merkezi ünitesini devreye soktuğunu açıkladı. Sağlık grup başkanı Cemal Can, çok önemli olan bu sağlık yatırımıyla ilgili olarak “Mediza Hospital bünyesinde Doğu Anadolu bölgesinin en büyük ‘Yenidoğan çocuk yoğun bakım merkezi’ ünitesini devreye soktuk” dedi. Proje Doğu Anadolu Bölgesi’nin kalkınması ve gelişmesi yolunda oldukça büyük bir öneme sahip.

Can Holding’den önemli sağlık yatırımı: Doğu Anadolu'nun en büyüğü

Cemal Can konu ile ilgili açıklamasının devamında “Bu yatırımları batıya da yapabilirdik ancak biz zoru seçerek, ülkemizin her yerinin ihtiyacı olduğunu düşünerek, kendi yaşadığımız bölgeyi kalkındırmayı tercih ettik. Yatırımı Doğu Beyazıt’ta yaparak, bu tür kendi yaşadığı coğrafyaya yatırım yapmak isteyenler için örnek olmak istedik. Zor olduğunu biliyoruz ancak ülkemize ve yaşadığımız bölgeye vereceğimiz katkıdan dolayı ayrı bir heyecan ve gurur yaşıyoruz. Bu yatırımları sosyal sorumluluk projesi olarak görüyoruz. Bu şekilde atılımlarımız devam edecek, önümüzdeki 5 yıllık plan içerisinde 2 hastane daha devreye sokacağız ” şeklinde konuştu.

Bu yatırımın bölgeye sadece sağlık anlamında katkı sağlamayacağına da değinen Cemal Can “Bölgeye yapılan bu yatırım, büyük bir istihdam olanağı sağlarken ekonomik anlamda da büyük bir katma değer sağlayacaktır. Doğu Anadolu Bölgesi; Mediza Hospital bünyesinde açılan ‘Yeni doğan Çocuk Yoğun Bakım Merkezi ünitesi’ ile temiz, ayrıcalıklı ve hastaların kaliteli bir biçimde tedavi gördüğü bir üniteye daha kavuşacak” dedi.

Geri Dön