HABER

Çanakkale Boğazı'nda sis etkili

Çanakkale Boğazı'nda sis etkili

ÇANAKKALE (İHA) - Çanakkale Boğazı'nda gece başlayan yoğun sis hayatı felç etti. Görüş mesafesinin sıfıra kadar düşmesi sebebiyle Çanakkale Boğazı gece 21.30'dan itibaren güvenlik açısından çift taraflı olarak deniz trafiğine kapatılırken, arabalı vapur seferleri de iptal edildi.

Yoğun sis sebebiyle bir deniz kazasının olma ihtimaline karşı Deniz Trafik İstasyonu Çanakkale Boğazı'nı saat 21.30'dan itibaren çift taraflı olarak kapatırken Gelibolu-Lapseki ve Çanakkale-Eceabat arasındaki vapur seferleri de gece 22.00'den itibaren yapılamıyor. Arabalı vapurlarının çalışmaması sebebiyle çok sayıda yolcu otobüsü ile araç Çanakkale ve Eceabat ile Gelibolu ve Lapseki'de sisin etkisini kaybetmesini bekliyorlar.

Bu arada yoğun sisten boğazın çift taraflı olarak kapatılması sebebiyle boğaza giriş yapacak gemileri ise Bozcaada ve Gelibolu önlerinde demirli olarak sisin etkisini kaybetmesini bekliyorlar. Karayollarında da görüş mesafesinin 10 metreye kadar düşmesi sebebiyle sürücüler dikkatli seyir yapmaları konusunda uyarılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler