Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında fener alayı coşkusu

Çanakkale’de 18 Mart Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi.

Çanakkale Valiliği koordinesinde Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Çanakkale Belediyesi ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla, 18 Mart Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 19.30’da başlayan fener alayına binlerce kişi katıldı. Demircioğlu Caddesi’nden İnönü Caddesi’ne ilerleyen kalabalık, eski Salı Pazarı yokuşu kavşağından Kayserili Ahmetpaşa Caddesi’ne yöneldi. Kordon boyunca marşlarla ilerleyen kalabalık, İskele Meydanı’na kadar geldi.

Dev Türk bayrağı açılan yürüyüşte marşlar söylenildi.

Çanakkale Zaferi’nin 104. yılında fener alayı coşkusu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
chp liler alem yapmamis mi?
Çanakkaleliler ve Türkiye'm nice 104 üncü yıllara hep birlikte el ele,omuz omuza kutlamak dileğiyle.Ne şanslı bir milletiz ki Atatürk gibi eşi benzeri olmayan bir lidere sahip olduk.Atam gibisi ne geldi,ne var,ne de gelecek. Atam ve bu vatan uğruna,kanını,canını,gençliğini feda etmiş nice Mehmetçiğimin ruhu şad olsun,mekanı cennet olsun,analar babalar bu vatanın her bir karışının nasıl,ne zorluklarla vatan toprağı olduğunun bilinciyle çocuklarınız yetiştirin,bu cennet vatanın kıymetini bilerek yetiştirin.Aldığınız her nefesi önce Rabbim'e sonra Atam ve Mehmetçiğime borçlu olduğunuzu unutmayın
Çanakkale yede bu yakışır.Her yıl bu şekilde devam etmekte çeşitli engellemelere rağmen.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler