HABER

Çanakkale'de anzak törenleri hazırlığı

Çanakkale'de cadde ve sokakları Türk, Avustralya ve Yeni Zelanda bayraklarıyla donatan esnaf, Anzaklar'ı beklemeye başladı.

Çanakkale'de anzak törenleri hazırlığı

Çanakkale Çarşı Caddesi Esnafı Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Timur Ay, 23 Nisan ile Anzak gününün aynı günlere denk geldiğini belirterek, "Bizler bunu tarihlerin buluşması olarak değerlendiriyoruz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Anzak günü için şenlik yapacağız. Çarşımızı bayraklarla süsledik. 24-25 Nisan'daki bu etkinliklerimizde Anzaklar'ı da aramızda görmek istiyoruz" dedi.

Bu arada, Yeni Zelanda'dan Çanakkale'ye 6 kişilik ekibiyle gelen "Maori TV" de çekimler yapmaya başladı. Bayan kameraman Patria Hutdnison, muhabirler Carl Fairbairn, Jackie Tuala ve Kichelle Rauahi ile birlikte Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ile il merkezinde çekimler yapan televizyon ekibinin, törenler öncesi bölgedeki çalışmaları izleyicilerine aktaracağı öğrenildi. Yeni Zelanda televizyonu dışında Avustralya'dan da çok sayıda televizyon ekibi bölgede çekimlerini sürdürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler