Canan Karatay en sağlıklı yemeği açıkladı! Dünyanın en sağlıklı yemeği hangisi?

Ünlü İç Hastalıklar ve Kardioloji Uzmanı, Prof. Dr. Canan Karatay Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ı ziyaret etti. Ziyaret sırasından doğru beslenme hakkında açıklamalar yaptı. Karatay, en sağlıklı yemeğin "Işkın" olduğunu söyledi.

Canan Karatay en sağlıklı yemeği açıkladı! Dünyanın en sağlıklı yemeği hangisi?

İç Hastalıklar ve Kardiyoloji Uzmanı, Prof. Dr. Canan Karatay Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yılmaz’a yaptığı ziyaret sırasında önemli açıklamalar yaptı. İnsan vücudu için en sağlıklı yemeği açıklayan Karatay, az bilinen bu yöresel yemeğin birçok önemli faydası olduğunu belirtti.

ışkın

IŞKIN'IN FAYDALARINI ANLATTI

Yöresel bir yemek olarak tüketilen ışkının faydalarından bahseden Prof. Dr. Canan Karatay, vatandaşlara sık sık ışkın tüketmesini tavsiye etti. Kameralar önünde ışkını bir muz gibi soyarak tüketen Karatay, az bilinen bu mucizevi yiyecek üzerine açıklamalar yaptı. Prof. Dr. Canan Karatay ışkın yemeği hakkında şu açıklamalarda bulundu:

' C VİTAMİNİ DOLU'

"Üzerine yumurta gelince dünyanın en sağlıklı yemeğidir. Bir kere antioksidan, vitamin, C vitamini dolu" Işkının kalp dostu bir yemek olduğundan bahseden Karatay, ışkının sadece kalp dostu bir yiyecek değil aynı zamanda karaciğer, tiroit ve beyin üzerinde de etkileri olan bir yiyecek olduğunu sözlerine ekledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
75 yaşın dasın hoca,ben 70 !Bu yaşta beni yordun..okumak istemiyorum,yinede her yerde varsın.yeter be hocam,osman nuri koçtürk hoca yaşasaydı ağzına biber sürerdi.halk ,ne dersen ona saldırıyor.
dede kadin dogruyu soyluyor senin niye zoruna gidiyorki yillarca bize margarin iyidir dediler bu kadin yemeyin kanser yapar dedi dune kadar yiyin diyen proflardan bir tanesi ortada yok
@ilkersuna ilker dede canan hocayı kimseye yedirmeyiz
Hergün yiyoruz mükemmel sezonluk çıkıyor kanser hastaları için yurtdışına da gönderiyoruz zaman zaman. Bulan yesin kaçırmasın ülkemizde yetişiyor ama yurtdışında daha çok biliniyor
Canan Karatay Türkiye’nin en idealist insanlarından biri. Bilim kadını. Ne derse insan sağlığını korumak için, menfaat beklentisi olmadan der. Teşeklürler hocam.
cok dogru dior wallah ne dediyse yaptik faydasini gorduk allah razi olsun
Bu Işkın dediği... çocukken bizim 'Tilki kuyruğu' diye bildiğimiz ekşimsi tadı olan ucuz bitki değil mi?
ya bu kadının bi halttan anladığı yok medyada takılıyor öyle
BU SAĞLIKLI BU SAĞLIKSIZ ŞÜ SAĞLIKLI O SAĞLIKLI. ŞİMDİ DE IŞKIN SAĞLIKLI. BENCE EN SAĞLIKLI FUŞKİ.
Hocam Allah senden razı olsun senın sayende 140 kilodan 65 dustum Allah sana saglıklı sıhattlı uzun omurler versın seker hastalığım bıle sayende duzene bindi Rabbım senden razı olsun hocam
Canan Hanım Beslenme Uzmanı olmadığı için hatalı beyan vermiş.Işkını çiğ tüketmek gerekiyor.Çünkü C vitamini ısıya duyarlıdır.Sıcaklık 55 derece olduğu zaman ortamda C vitamininden eser kalmaz.
Ah cananım ah yedin bitirdin beni cananım benimm :)))
Diğer Haberler