Canaydın'dan duygusal veda!

Canaydın'dan duygusal veda!

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, seçimli olağan genel kurulda başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından, sarı-kırmızılı taraftarlara da veda etti. Özhan Canaydın, Galatasaray Dergisi'nin Mart ayı sayısındaki yazısında, başlamanın da bitirmenin de işin doğası olduğunu vurgulayarak, 6 yıllık görev dönemini en iyi şekilde tarihin değerlendireceğini kaydetti. Sarı-kırmızılı taraftarlara yönelik yazısında, görev süresi boyunca onlardan aldığı destekle sadece Galatasaray'ın menfaati için çalıştığını anlatan Canaydın, şu ifadelere yer verdi:
"Kulübümüzün her alanda yücelmesi ve yükselmesi adına ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Korkmadık, yılmadık. Kimi zaman ayağımız tökezlese de düşmedik. Durmadık, duraksamadık. Bundan sonrası için de iyi bir Galatasaraylı olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya ve destek olmaya devam edeceğiz. Hep vurguladığım üzere sağlığım Tanrı'ya şükürler olsun çok iyi. Vicdanen de müsterihim. Görevini yerine getirmiş insanların huzuru ve güveni içinde bugüne değin gururla taşıdığım bayrağı, yeni dönemde görevi üstlenecek olan arkadaşlarıma devrediyorum. Size başkanınız olarak veda ederken, iyi bir Galatasaraylı olarak aranıza dönmenin mutluluğuyla 'Merhaba' diyorum. Hakkınızı helal edin."
"BAŞLAMAK KADAR BİTİRMEK DE CESARET İSTER" Bir görevi üstlenmenin bilgi, özgüven, kararlılık ve cesaret istediğini anlatan başkan Canaydın, gerçeklerle yüzleşmenin ve zorlu sorunlara çözüm yollarını aramanın, hep bu özelliklerin varlığıyla mümkün olabileceğini ifade etti. "Elbette yeri ve zamanı geldiğinde bırakmasını bilmek de en azından başlangıç noktasındaki kadar kararlı olmayı gerektirir" diyen Canaydın, şöyle devam etti: "Başlamak kadar bitirmek de cesaret ister. Bu cesaret, hiç şüphesiz ki esas kaynağını geride bıraktığımız yıllardaki gayretlerimiz ve çalışmalarımızdan almaktadır. O sebepledir ki, o günün koşulları içinde darboğaza girmiş durumdaki Galatasaray'ı, içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtarmak ve layık olduğu yere ulaştırmak adına görevi üstlenmekten çekinmedik. Bunu, bizlere çok şey kazandıran Galatasaray'ımıza karşı bir görev olarak addettiğimiz için tereddüt etmedik."
"DARBOĞAZDAN ÇIKMADAN DÜNYA KULÜBÜ OLAMAYIZ" Özhan Canaydın, Galatasaray'ın, önündeki ekonomik darboğazı aşmadan önemli dünya kulübü olamayacağını belirtti. Taraftarların başarı beklentisini ve alınan kötü sonuçlar sonrası hayal kırıklığını anlayışla karşıladığını kaydeden Canaydın, yazısını şöyle tamamladı: "Şu gerçek unutulmamalıdır ki, kulübümüzün içinde bulunduğu sorunları halletmeden, girdiği darboğazdan çıkmasını sağlamadan başarılar elde etmek ve bir dünya kulübü olmak mümkün değildir. Bizler, geride bıraktığımız 6 yıl boyunca bunun altyapısını oluşturmak ve yeni bir planlamayı hayata geçirmek için çabaladık. Bu süreç zaman alacaktır. Bunun elbette bir bedeli olacaktır. Futbolda, basketbolda ve su sporlarında elde ettiğimiz başarılar, hayata geçirdiğimiz Aslantepe projesi, yapmak istediklerimizi açıkçası en iyi şekilde ifade eden gelişmelerdir."