Çankırı Valisi Aktaş'ın eşi Seval Aktaş o görevden istifa etti

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş'ın eşi Seval Aktaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinden istifa etti. "Devletimiz için canımızı ortaya koymuş insanlarız" diyen Aktaş "hükümetimize bir zarar gelmesin" dedi.

Çankırı Valisi Hamdi Aktaş'ın, öğretmen olan eşini bir okulda 24 saat müdürlük yaptıktan sonra Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atadığı ortaya çıkmıştı. Gelen tepkilerin ardından Valinin eşi Seval Aktaş istifa etti. Vali Aktaş atama için "okuldaki ahengi bozar diye endişe ettim ve hızlı bir karar verdik" açıklamasında bulunmuştu.

Seval Aktaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, iki gündür konuyu düşündüğünü, istifa etmesinin en doğru olacağına karar verdiğini söyledi.

Devletin, milletin ve hükümetin huzuru için böyle bir karar aldığını ifade eden Aktaş, "Yani benim burada kalışım hiçbir açıdan avantaj değil. Sadece bir vali eşi olarak benim bir yerde çalışmam gerekiyordu. 15 senedir idarecilik yapmış birisi olarak, sıkça yer değiştirmiş birisi olarak sınıf almaya cesaret edemezdim. Çünkü ben 15 senedir idarecilik yapıyorum ve 15 sene idarecilik yapan insan sınıfa girerse performansı düşer. O sene hiç değilse düşer. Zaten sık sık yer değiştirdiğimiz için ben bunu göze almadım." dedi.

"CANIMIZI ORTAYA KOYMUŞ İNSANLARIZ"

"Okulda huzursuzluk olmaması için bir okulun huzurunu düşünürken tüm milletimizin huzurunu kaçıracak değilim. Bunu samimiyetle söylüyorum." diyen Aktaş, şöyle devam etti:

"Biz devletimiz için canımızı ortaya koymuş insanlarız. Vatanımız, devletimiz, milletimiz sağ olsun. Bir Seval Aktaş kurban olsun. Benim zihniyetim her zaman böyledir. Bize 'bekleyin acil karar vermeyin' dediler. O şokla ne karar vereceğimi bilemedim. En doğrusunun ne olacağını bilemedim. Yani taşlar yeni yeni oturdu kafamda. Şu anda kimsenin istemediği Milli Eğitimde özel büroda görevlendirildim. Özel büroda tercih edilmeyen bir görev var. Mesleğimde 25 yılımı doldurdum. Yaştan dolayı emekli olamıyorum. Belki maaş olmadan emekli de olabilirim, kesin kararımı vermedim."

"HÜKÜMETİMİZE BİR ZARAR GELMESİN"

Makam ve mevki sevdalısı olmadığını sadece hizmet etmek istediğini aktaran Aktaş, "Yani 25 yıllık deneyimlerimi hizmet için kullanayım dedim ama başka yönlere gitti olay. Hakkımızda hayırlısı olsun. Yeter ki devletimiz, hükümetimiz, milletimiz zarar görmesin. Benim adımdan dolayı hükümetimize bir zarar gelmesin. Ben kendimi hiç önemli bir noktaya koymuyorum. Ülkemin çıkarları varken ben en son haber olması gereken kişiyim. Türkiye'nin gündemini ben niye meşgul edeyim?" diye konuştu.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 101 yorum
Ya bırakın kardeşim acıtasyonu ülkede 50 milyon öğretmen var ve ne hikmetse valinin eşi geliyor o makama millet yedi
@soso2009 50 milyonmu (:
@soso2009 yuhhh. sallıyon destekli salla.. 50 milyon ne?
YANDASIN BIATCININ TORPILLININ DEĞIL HAK EDEN LİYAKAT VE AHLAK SAHIBI KÜL HAKKI YEMEYENIN GÜÇLÜNÜN DEĞIL HAKLININ ZULMÜN DEĞ ADALETIN TESISI IÇIN IYI PARTİ GELECEK TÜRKIYE IYI OLACAK.. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
Kadın 15 yıldır torpilli zaten hep idarecilik ypmış.Öğrenciyle uğraşmak zorgelmiş.
@serdar_1981_alcym dediğin gerçek olabilse keşke ama ama barajı aşamaz bile.. çok zoor çokk..
@serdar_1981_alcym salak o partiyi kim kurdurdu bi bilgin yokmu bu kadar cahilmisin biraz araştır oku internette gezin fetonun partisinimi destekleyeceksinz vatan hainimi olacaksınız
@umutsuz55 salak fetonun kucağından inmeyen yatağından çıkmayan altından kalkmayan parti değilmi akp.
Valla ben de 10 yıllık öğretmenlik hayatımda 3 yıl idarecilik yaptım ama bi Allah ın kulu gelip de hocam idarecilik yap demedi İkincisi bir idareci bile olsa asıl mesleği her zaman öğretmenliktir ve her sene başında buna hazırlıklı olmak durumundadır Buradan eşi öğretmen olup da okula uğramayan, derse girmeyen, nöbet tutmayan, seminerde biz konu anlatırken kendileri gelip imza atıp çıkıp giden ilçe kaymakamımıza da selam ederim
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler