+++Canlı Anlatım: İtalya'da şirket ve fabrikalar kapatıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle İtalya'da "hayati olmayan" tüm şirket ve fabrikalarda faaliyetlerin durdurulmasına karar verildi.

+++Canlı Anlatım: İtalya'da şirket ve fabrikalar kapatıldı

Koronavirüs ile ilgili günün gelişmeleri...TSİ 11.10 İtalya'da şirketler ve fabrikalar kapatıldı

İtalya’da hükümet koronavirüsle mücadele amacıyla "hayati olmayan” tüm şirket ve fabrikaları kapattı. Başbakan Giuseppe Conte televizyon üzerinden yaptığı açıklamada ülke çapında üretimi "temel ürün ve hizmetleri güvence altına almak bakımından açıkça gerekli, belirleyici ve vazgeçilemez olmayan” üretimin ülke çapında durdurdulduğunu söyledi. Conte sözkonusu adımın salgının durdurulması bakımından atılmış "bir ek adım olduğunu” belirtti. İtalya Başbakanı Conte "İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana görülmüş en büyük zorlukla” karşı karşıya olunduğunu söyledi.

TSİ 01.00 Türkiye'de icra ve iflas takipleri 30 Nisan'a kadar durduruldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın icra ve iflas takiplerinin durdurulmasına ilişkin kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı. Kararda şöyle denildi:

"Covid-19 salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında; bu kararın yürürlüğe girdiği tarihten 30/04/2020 tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takepleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takiplerinin durdurulmasına ve bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verilmiştir."

TSİ 00.00 TTB: Tespit ve izolasyon hayat kurtarır

Türk Tabipler Birliği (TTB) Twitter üzerinden bir kampanya başlatarak koronavirüs tanılarının konulabilmesi için yaygın test yapılması talebinde bulundu. "Tespit ve izolasyon hayat kurtarır" sloganıyla başlatılan kampanyada sağlık çalışanlarına düzenli aralıklarla olmak üzere gereksinim duyan tüm yurttaşlara COVID-19 testi yapılması istendi.

DW,DHA /EC,JD

© Deutsche Welle Türkçe