Canlı hayvanlara 'Çin işkencesi'

Çin'de daha önce de büyük tartışma konusu olan 'canlı hayvanlardan anahtarlık yapma' vahşetine tepkiler dinmek bilmiyor.

Sanal ortamda yürütülen imza kampanyalarıyla herkes bu gaddarlığa son verilmesini istiyor

Gerek dükkanlarında, gerekse sokak ortasına kurdukları tezgahlarda güpegündüz vahşeti ticarete dökme gayreti içinde olan gözünü kan bürümüş satıcılar, içlerinde besin solüsyonu, su ve az miktarda oksijen bulunan minik torbalara hapsettikleri su kaplumbağası ve balık gibi küçük deniz canlılarını 'anahtarlık' ya da 'uğurlu eşya' olarak pazarlıyor.

CAN ÇEKİŞEREK YAŞIYORLAR

Minik serum torbalarını andıran şeffaf ambalajlar içinde hareket bile edemeyen tutsak hayvanların bu şekilde 2-3 ay kadar 'yaşam'larını sürdürebileceği öne sürülse de, her anı işkence olan ve her saniyesi can çekişerek geçen bu ortamda, zavallı hayvanların ölmesi kimi zaman 1 günü bile bulmuyor.

'ÇİN İŞKENCESİ'

'Çin işkencesinin hayvanlara uygulanan türü de bu olsa gerek' dedirten 'canlı anahtarlık' çılgınlığına karşı tüm dünya ayaklanmış durumda. Çin hükümetini derhal bu konuda önlem almaya davet eden imza kampanyaları avaaz.org ve change.org sitelerinde tüm hızıyla devam ediyor.

'İĞRENÇ BİR OLAY'

İmza dilekçelerinde Birleşmiş Milletler, canlı hayvanların bu şekilde satılmasının yasaklanması konusunda Çin'e çağrıda bulunmaya davet edilirken, Çin Hükümeti'ne de bunun 'iğrenç bir olay' olduğu ve derhal yasaklanması gerektiği uyarısı yapılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
o Cinlilerde kesin AKP'lidir insana ve doğaya saygıları yok. Din iman zaten arama bunlarda.
Ya akp li değilim Allaha şükür ama her işin içinede akp yi karıştırmıyomusunuz deli oluyorum arkadaş. Sırf laf sokayım dıe saçma sapan yorumlar yapıyosunuz adamları yermek yerine dilinize pelesenk ettiğiniz için kıymete bindiriyosunuz.
ONDAN SONRA DA DERLER Kİ ÇİN SEDDİ NİYE YAPILMIŞ. TÜRKLER BUNLARIN HAKKINDAN GELİYORMUŞ NE GÜZEL İŞTE....
Günah ya Allah'ın verdiği cana sizler para için el uzatıyorsunuz.sizlerin de ayni şekilde Allah canını alacak unutmayın.Yapılan hiçbir kötülük kimsenin yanına kalmıyor ki bu bence canilik
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler