Canlı yayında Erdoğan'a eleştiri ve istifa

TRT Arapça kanalında program yapan Mısırlı Beshir Abdelfettah, Başbakan Erdoğan'ın Mısır politikasına ağır eleştiriler yönelterek, canlı yayında istifa ettiğini açıkladı.

Canlı yayında Erdoğan'a eleştiri ve istifa

Tüm Mısır halkından bugüne kadar TRT 'de çalıştığı için özür dilediğini de açıklayan Abdelfettah, artık bu kurumla bütün ilişiğini kestiğini ifade ederek; " Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır." dedi. Radikal'in haberine göre TRT Arapça spikerinin Beshir Abdelfettah'ın olay yaratan sözleri şöyle:

"Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Bunda şüphe yok. Liderler kendi aralarında ihtilafa düşebilirler. Ama halklar arasında bir ihtilaf yoktur. Mısır halkı Türk halkını çok sevmektedir. Tarihi ilişkilerimiz vardır, bu ilişkiler devam edecektir. Ancak Sayın Erdoğan'ın söylediği şeyler, Ezher hakkında ve Mısır hakkında söylediği şeyler ve siyasi duruşu hatalıdır.

"ERDOĞAN'IN MISIR HALKINA ÖZÜR BORCU VARDIR"

Biz Mısırlıların kırmızı çizgileri vardır. Kişisel çıkarlar ve diğer şeyler bir kenaradır. Vatan sevgisi aslolandır. Bu sebeple bugün burada son programımı yaptığımı ve TRT Arapça kanalı ile bütün ilişkimi kestiğimi açıklıyorum. Sayın Erdoğan'ın Mısır halkına bir özür borcu vardır. Kendisi özür dilememiştir. Ama ben burada özür diliyorum. Mısır halkından özür diliyorum. Özür dilemeyen utansın. Ben de bu kanalda ve bu programda çalıştığım için utanıyorum. Şimdi herkesin gözü önünde istifa ediyorum. Allah'a emanet olunuz. "

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 127 yorum
TRT'de Teyyib'in şantajlarına boyun eğmeyen, Teyyib'in satın alamadığı, onurlu ve şerefli çalışanlar da varmış demek. Ne diyeyim; Teyyib'in g.t kılı olmayı içine sindirerek üç kuruş menfaat için ona boyun eğen TRT çalışanları utansın.
tayibin kamışı çokmu hoşuna gittide yiyon ibnenin biri istifia etmiş çokta tıııın bir pislik eksildi demektir tayibinkini azına almasan olmaz demiii
yiğit bulut gibi yiğitler varken satılmış Beshir Abdelfettah lara gerek yok. defol pislik seniii. zaten biz kovacaktık seni.
yiğit bulut gibi yiğitler mi?arkadaşım sen herhalde 2006 dan önce başka bir ülkede yaşıyordun.şu yiğit bulutun önceki konuşmalarını proğramlarını izlemeni tavsiye ederim.nasıl bir adammış öğrenirsin!
ONUR BAŞKA BİR ŞEYMİŞ DEMEKKİ.SENİ TAKDİR EDİYORUM.pardon birisi bizdede böyle spikerler varmı dedi ! hadi ordan ! hadi ordan !
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler