HABER

'Çantasında zeytin raporu vardı'

Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz İnegöl ilçesinde önceki gece meydana gelen trafik kazasında yaralanan İmralı Cezaevi Müdürü Ahmet Duzgan'ın çantasında ‘sır' olmadığı söyledi.

'Çantasında zeytin raporu vardı'

Yılmaz, müdürün Ankara'ya adadaki zeytinliklerle ilgili görüşme yapmak üzere gittiğini ifade etti.

Başsavcı Namık Yılmaz, Ahmet Duzgan'ın önceki gece 06 BP 4540 resmi plakalı araçla Bursa'dan Ankara'ya giderken karıştığı kazayla ilgili açıklama yaptı. Komplo teorileri oluşturulmasına gerek olmadığını ifade eden Başsavcı Yılmaz, "Bu sıradan bir kazaydı. Çantada devlet sırrı olsa, tedbirlerini alırdık. Ve çok konuşulan çantadaki eşyaların müdürün kişisel eşyalarıdır. Ankara'ya İmralı'da yetişen zeytinlerle ilgili iş yurtlarıyla görüşmeye gitti." diye konuştu.

Müdür Duzgan'ın elindeki çantayı kendisinin de gördüğünü dile getiren Yılmaz, şöyle devam etti: "İmralı Cezaevi'nde birçok iş yurdu var. Ayrıca zeytincilikle ilgili ciddi bir üretim mevcut. Zeytinle ilgili fikir alışverişi yapmak için Ankara'ya gidiyordu. Diğer cezaevlerindeki müdürlerimiz de sık sık Ankara'ya giderler. Çantayı ben kendim de gördüm. Çantada müdürün parfümünden tıraş makinesine içinde özel eşyaları vardı. Sadece cezaevinin iç işleyişi ile ilgili evraklar bulunuyordu. İddia edildiği gibi devlet sırrı niteliğindeki evraklar söz konusu değildir. Üstelik çantada devlet sırrı niteliğinde evraklar olsa, bu şekilde mi gönderilir? Devlet sırrı niteliğindeki evraklara kurye ve koruma eşliğinde gönderiyoruz. Kısacası İmralı'daki ticari alanlarla ilgili görüşmeler için Ankara'ya gitti. Sıradan bir bakanlık ziyaretiydi. Komplo teorilerine gerek yok. Bu sıradan bir kaza."

İmralı Cezaevi Müdürü Duzman'ın vücudunun 3 bölgesinde kırık olduğuna işaret eden Başsavcı Namık Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: "Sol diz kapağında parça ve kırık var. Sol ayak parmağı ve sol elinde de bir kırık mevcut. İnegöl Devlet Hastanesi'ndeki tedavisinin ardından Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki özel odaya sevk edildi. Bizi sevindiren tek şey, müdürümüze bir şey olmaması. Sağlık durumu iyi." (CİHAN)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
UYAN EY MİLLET UYAN,APONUN UÇAKTA YANINDA OLANLAR,İFADESİNİ ALANLAR,DAHASI SAÇINDA KARASI VAR DİYENE KADAR HEPSİ SİLİVRİDE ŞİMDİDE SIRA BU ADAMA GELMİŞ ADAM KORKUDAK VE ŞOKTAN ÇANTAYA SARILMIŞ savcının SÖYLEDİĞİNE BAK İÇİNDE ZEYTİN RAPORU VARMIŞ.... UYAN EY MİLLETİM UYAN NEDENDİR BU KADAR DERİN UYUMAN, ÜÇ KURUŞA ALINMADI BU VATAN... KUZEY IRAK TAMAM KUZEY SURİYEDE DE BAYRAK SALLANIYOR... BİZİM SAVCI ZEYTİN RAPORUNDA BAK SAYIN SAVCIM ÇANTADA ZEYTİN DALIDA VARMI apo yollamıştır BELKİ....
YA SENDE BOL KESEDEN SALLIYOSUN
EVET DEVLET SIRRIDA OLABİLİRDİ NE VAR BUNDA DEMEKKİ HERKESİN BİLMESİ GEREKEN ŞEYLER DEYİLDİR HİÇ DE MERAK ETMİYORUM ÖZELİDE OLABİLİR HİÇ KİMSEYİ ALAKADAR ETMEZ
NİYE SEN BU MİLLETTEN DEYİLMİSİN
Diyelim ki devlet sırrı var. SİZE NE?
Geri Dön