HABER

Çapa Tıp Fakültesi'nde faciaya ramak kaldı

Çapa Tıp Fakültesi'nde elinde bir sigarayla uyuyan personel yangına neden oldu.

İSTANBUL (İHA) - İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nde elinde sigarayla uyuyakalan personel az daha faciaya neden oluyordu. Hastanede yatan hastalar kısa sürede tahliye edilirken, yangın itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Olay, İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü'nde saat 24.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bölümde rapor sekreteri olarak görev yapan Kürşad adlı personel, elinde sigarayla uyuyakaldı. Bu sırada elinden düşen sigara yerdeki halıfleksleri ve yatağı tutuşturdu. Olayı fark eden personel, hastaları tahliye ederek alevlere müdahale etmeye çalıştı. İhbar üzerine olay yerine sevk edilen Fatih ve Bayrampaşa itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale etti. Yangın hastanede korku ve

paniğe neden olurken, yangında ölen ya da yaralanan olmadı.

Olaya neden olduğu iddia edilen ve soyadını açıklamayan Kürşat adlı personel, "İki-üç gündür uykusuz ve yorgundum. Herhalde elimdeki sigara düştü, yani tam olarak hatırlamıyorum. Bu sırada yangın çıktı. İçerideki filmleri falan üzerine atıp söndürmeye çalıştım. Hastaların çıkmasını söyleyerek durumu güvenliğe bildirdim. Müdahalenin ardından yangın söndürüldü" dedi.

Yangın hastanede ufak çapta maddi hasara neden olurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön