HABER

"Carew'i yazın istemiştik"

Aziz Yıldırım transfer haberleri yalanlarken, John Carew'i yazın istediklerini ama fiyatından dolayı konuyu kapattıklarını belirtti.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulüple ilgili gerçek dışı transfer haberleri yapıldığını belirterek, medyaya tepki gösterdi.

Futbol takımıyla birlikte Kayseri'ye gitmeden önce Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Aziz Yıldırım, 10-15 gündür sürekli gerçek olmayan transfer haberlerinin yazıldığından yakınarak, şunları söyledi:

"Yalanlıyoruz ama iş çığırından çıktı. Murat Özaydınlı ile Neşet Yalçın'ın gittiklerini, gizli anlaşma yaptıklarını yazdınız. 2 gündür de benim İngiltere'ye gittiğimi ve Carew ile ilgili görüşme yaptığımı yazıyorsunuz. Yazdığınız futbolcular konusunda bile anlaşamıyorsunuz. Bir gazete Milan Barros'u yazıyor, bir diğeri Adriano'yu. Ücretleri de 25 milyon avro olarak belirtiliyor ve 'Fenerbahçe Spor Kulübü bunları alacak' diyorsunuz. Öbür taraftan Carew ile ilgili kulübünün 4 milyon pounda indiğini yazıyorsunuz. Bu tür haberler Fenerbahçe Kulübü'ne zarar veriyor."

APPIAH VE KEZMAN
Aziz Yıldırım, gazetelerde sürekli Appiah ve Kezman'ın gideceklerinin de yazıldığını hatırlatarak, "(Appiah gidecek, Kezman gidecek) diye yazıyorsunuz. Bunlara siz karar veremezsiniz. Bunlara kararı biz vereceğiz, Fenerbahçe Kulübü yönetimi ve teknik heyeti verecek. Bizim de ne yönetim, ne teknik heyet olarak böyle bir düşüncemiz yok, böyle bir isteğimiz de yok" şeklinde konuştu.

"Fenerbahçe Futbol Takımı'nın ne durumda olduğunu hep beraber görüyoruz" diyen Yıldırım, şöyle devam etti: "Buna çomak sokup, karıştırıp, sırf 3-5 gazete fazla satacağız diye bu uğraşının içine girmemeniz lazım. Bu yalan haberleri lütfen yazanlar kessinler. Çünkü ben ne Carew ile görüşmeye gittim, ne de gideceğim. Almakla ilgili bir düşüncemiz yok. Yazın bu görüşmeyi yaptık ama o zaman 10 milyon pound veya avro istediler, biz de o şartlarda vermeyeceklerini söyledikleri için konuyu kapadık.

"FENERBAHÇE, ADRIANO'YU 25 MİLYON AVROLARA ALMAZ"
Yıldırım, Inter'de forma giyen Adriano için, "Adriano'yu 25 milyon avrolara Fenerbahçe Kulübü alamaz, bir kere bunu kafanıza sokun. Santrfor arayışında değiliz, oyuncu arayışında değiliz" dedi.

Kadrolarının ortada olduğunu kaydeden Yıldırım, şunları söyledi: "Semih bugün milli takıma çağrılmış. PSV Eindhoven maçında, Beşiktaş maçında gol atacak bir oyuncu istiyoruz, işte Semih atıyor. Çok afedersiniz, Allah'tan belamızı mı istiyoruz. Lütfen, bu çocukları incitiyorsunuz. Appiah'ı, Kezman'ı küstürmeye çalışıyorsunuz. Bu politikalarınızı değiştirin. Lütfen bunları kazanacak şekilde haberler yapalım. Siz bu şekilde yazarsanız, bu oyuncular yarın 'acaba' deyip, kendi kafalarında sorular sorabilirler. Bu da kulübe zarar verir."

"OCAK AYINDA TRANSFER YAPACAĞIZ DİYE BİR KAİDE YOK"
Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin bir kurum olduğunu belirterek, "Bu kurum içinde yapılacak şey, Fenerbahçe yönetimi bu futbolcuların alacaklarını zamanında ödemek için çalışmalar yapabilir, onun dışında bir şey yapamaz. Çünkü transfer Ocak ayında, ayrıca Ocak ayında transfer yapacağız diye bir kaide de yok. Transfer yapacağım diyerek 25 milyon avrolar verip de kulübün bütçesini açık bir şekilde getiremeyiz" diye konuştu.

"BEN DE HABER YAPACAĞIM"
Bundan sonra gerçek dışı transfer haberleri yapanlar için önlem alacağını da vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti: "Bundan sonra kim yazarsa onların yazı işleri müdürü, çalışanları ile ilgili, 'O işten ayrılıyor, o işten kovuluyor' diye haber yapacağım. Herkes kendine biraz çeki düzen versin, ayıp yani. Biz sizin hiçbir işinize karışmıyoruz. Lütfen siz de yapmayın. Bilhassa spor gazeteleri bunu yapıyor. Rica ediyorum, bir ivme yakaladık, bunu bozmayın."

"NE CAREW, NE BARROS, NE DE ADRIANO..."
"Ne Carew'e, ne Barros'a, ne de Adriano'ya talibiz" diyen Aziz Yıldırım, "Biz transfer yapacaksak, Ocak ayında hocamızla oturur konuşuruz. O günün şartlarına ve o günkü bütçemize uygun transfer yaparız. Lütfen, rica ediyorum şu haberleri kesin" dedi.

Özel işleri için geçen gün Cenevre'ye gidip geldiğini, çarşamba günü de yine özel işleri nedeniyle Zürih'e gideceğini anlatan Yıldırım, bu seyahatler için farklı şeyler yazılmamasını istedi.

"100 İSİM YAZDINIZ, 1'İ GELDİ"
Sevinç gösterileri sırasında Fenerbahçeli taraftarların bir minibüsün arkasında kağıda "Carew'i mutlaka alalım" diye yazdığını ifade eden Yıldırım, "İnsanları da beklenti haline getiriyorsunuz. Bu iyi değil, bunun sonunda hepimiz zarar göreceğiz. Geçen sene 100 tane isim yazdınız, sadece Carlos geldi, ayıp" dedi.

Yıldırım, şu anda transfer ayı olmadığını ifade ederek, "Şimdiden transfer yazıldı. 'Appiah gidiyor' diye yazıyorsunuz. Nasıl gidiyor ya, böyle bir hakkınız mı var?" diye konuştu.

"MENAJERLERLE BİRLİKTE DANS ETMEYİN"
Şu ana kadar herhangi bir futbolcuları için kulübe transfer teklifi gelmediğini vurgulayan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Ama okuyorsunuz ki, 7 futbolcumuza Avrupa'dan talip var. Menajerlerin oyununa gelmeyin, menajerlerle beraber dans etmeyin" dedi.

Yıldırım, bir kurum olduklarını ve bir şey olursa bunu rahatlıkla açıklayacaklarını belirterek, "Lütfen olmayacak şeyleri yazmayın. Semih'i milli takıma kazandırdık, siz Adriano'yu yazıyorsunuz. Bu çocuklar nasıl konsantre olacak? Appiah kalacak, Kezman kalacak, oyuncu ihtiyacımız olursa Ocak ayında hocamızla konuşuruz. Ocak ayından önce de bu konuşmayı yapmayız ve Ocak ayında da açıklarız" diyerek sözlerini tamamladı.

Yıldırım, basın mensuplarının sorularını ise sadece bu konuda konuşmak istediğini belirterek yanıtlamadı.

Geri Dön