Carlos, Şampiyonlar Ligi'nde karamsar

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldız futbolcusu Roberto Carlos, İspanya'nın Marca gazetesinde bugün yayımlanan demecinde, "Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak, gerçekleştirilmesi zor bir düş. Henüz bunu kazanmaya hazır değiliz" dedi.

İspanyol basınında son dönemlerde sık sık demeçleri yer alan Roberto Carlos, Şampiyonlar Ligi için bugüne kadar yaptığı iddialı açıklamalardan farklı olarak bu kez temkinli konuştu. Carlos, "Şimdi Avrupa'nın en iyi 8 takımı arasındayız. Çeyrek finali geçip, en iyi ilk 4'e girmek başarı olur. En iyi yanımız baskı olmadan Şampiyonlar Ligi'ni kazanma zorunluluğu olmadan oynamamız. Real Madrid, Barcelona, Liverpool veya Manchester United gibi kazanma baskımız yok. Halen Şampiyonlar
Ligi'ndeyiz ve sezonun sürprizini yapabiliriz" açıklamasını yaptı.

Chelsea ile çeyrek finalde karşılaşacak olmalarının kendisini heyecalandırdığını dile getiren Brezilyalı futbolcu, "Chelsea orada oynayabileceğim, ancak hiçbir zaman karşı karşıya gelmediğim bir takım. Beni cezbeden bir takım, onlara karşı bir maç oynamadan futbolu bırakmak istemem. İyi birşeyler yapacağımıza dair hislerim var"
değerlendirmesinde bulundu.

"Son 4 yılda Real Madrid'in yaptıklarından daha fazla şey yaptık" diyen Carlos, her maçlarına 60 bin taraftar geldiğini ve büyük bir neşeyle tüm ülkede adeta çılgınlık yaşandığını söyledi. Real Madrid'in büyük takım olmasından dolayı yaşadığı problemleri Fenerbahçe'nin de aynen yaşamaya başladığını kaydeden Carlos, "Bugün, önemli bir takımız ve iyi futbolcularımız var. Ama her zaman söylüyoruz, forma adıyla kazanamayız" dedi.