HABER

Çatıda intihar pazarlığı

BOLU (İHA) - Bolu Beşkavaklar mahallesinde, 5 katlı bir inşaatın çatısına çıkan genç, olay yerine çağırdığı eşi ve 2 yaşındaki kızına sarıldıktan sonra atlamak üzereyken, emniyet müdürü tarafından son anda kurtarıldı.

Bolu Beşkavaklar mahallesinde, bugün meydana gelen olayda, bir süredir işsiz olan ve eşinden boşanmak üzere olduğu öğrenilen Yılmaz Dilsiz (24), çıktığı 5 katlı bir binanın çatısında intihar girişiminde bulundu. Olayın duyulmasının ardından, söz konusu yere giden çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibinin yanı sıra Bolu Emniyet Müdürü Uğur Gür, çatıdaki genci uzun süre ikna etmeye çalıştı.

Gencin yanına çıkan Emniyet Müdürü Gür, yaklaşık 1 saat Dilsiz'e intihardan vazgeçmesi için telkinde bulundu Gür'ün, "Ne olur gel" çağrılarına bir saat boyunca cevap vermeyen genç, daha sonra eşi Nilüfer Dilsiz (22) ve 2 yaşındaki İrem Dilsiz'in yanına getirilmesini istedi. Nilüfer Dilsiz ile İrem Dilsiz, kısa sürede olay yerine getirildi.

Küçük İrem'i kucağına alarak Yılmaz Dilsiz'e uzatan Emniyet Müdürü Uğur Gür, "Hadi, çocuğun çatıda üşüyecek. Gel ne olur, çocuğunu al" diyerek ikna etmeye çalıştı. Bu sırada boşanmak üzere olduğu eşi Nifüfer Dilsiz de çatının kenarına doğru yürüyerek, intihar etmek isteyen kocasına sarıldı. Karısına ve çocuğuna sarılan Yılmaz Dilsiz, atlamak için çatının kenarına yürümeye başladı. Emniyet Müdürü Gür ve polisler, ani bir hareketle genci yakalamayı başardı. Çatının kenarında yaşanan intihar girişimi, polisin Yılmaz Dilsiz'i binadan aşağıya indirmesiyle son buldu.

Mesleğinin berberlik olduğu öğrenilen Yılmaz Dilsiz'in bir süredir işsiz olduğu belirtildi. Yılmaz Dilsiz, ifadesi alınmak üzere karakola götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön