Çatıda manda var!

Arnavutköy’de bir binanın çatısına çıkan yaramaz manda, çatının çökmesi sonucu bulunduğu yerde asılı kaldı.

İtfaiye ekipleri tarafından halat yardımıyla bulunduğu yerden kaldırılan mandanın düştüğü durum ilginç görüntüler oluşturdu. Bir vatandaşın manda kurtarma operasyonunu cep telefonu ile çekip olayı muhabir gibi anlatması dikkat çekti.

Arnavutköy’e bağlı Tayakadın köyünde bir binanın çatısına çıkan manda, çatının çökmesi sonucu demirlerde asılı kaldı. Çatıda dakikalarca kurtarılmayı bekleyen manda, akıllara “Manda yuva yapmış söğüt dalına” türküsünü getirdi. Çevrede bulunan meraklı vatandaşlar mandanın düştüğü durumu bir film gibi izlerken, bazı vatandaşlar ise olayı bir muhabir gibi anlatıp, cep telefonuyla görüntüledi.

Mandanın düştüğü gülünç durumu gazeteci gibi anlatan bir vatandaş, “Oruç mandanın başına vurdu. Çünkü manda evin çatısına çıkıp sonra çatıdan aşağı sarktı” dedi.

Binanın üstünde bulunan yoldan çatıya çıkıp mahsur kalan yaramaz mandanın yardımına itfaiye ekipleri koştu. İtfaiye ekipleri çatıda mahsur kalan mandayı kurtarmak için beline halat bağladı. İtfaiye ekiplerinin saatler süren çalışmasının ardından manda bulunduğu yerden kaldırıldı. Esaretten kurtulan manda ardına bakmadan bulunduğu yerden uzaklaştı. (İHA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
trafik kazası=itfaiye....ağaçta kedi var=itfaiye....su baskını=itfaiye....anahtarı içerde unutan=itfaiye.....yıkım var=itfaiye.... çatıya manda çıktı=itfaiye.....kuş ipe dolandı, uçamıyo=itfaiye..... esas görevi yangın söndürmek olan itfaiye kadar, başka işlere de koşturan bir kurum daha var mıdır acaba, çok merak ediyorum....aldıkları para analarının ak sütü gibi helal olsun...
manda yuva yapmiş söğüt dalına yavrusunuda sinek kapmiş :))demekkı bu türküler böyle çıkıyor:)) bida bu tür türkülere saçma demicem söz:)
Bu da hükümetin suçu. :) :)
Diğer Haberler