Cavcav'dan şartlı destek

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Anadolu kulüplerinin haklarını koruyacak olması durumunda tek oyunu Kulüpler Birliği başkanlığı için adı geçen Aziz Yıldırım'a vereceğini söyledi. Cavcav, Fenerbahçe gibi güzide bir kulübün başkanının Kulüpler Birliği'ne başkan olmasının da onur verici bir olay olduğunu ifade etti.
İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği başkanlığına aday olmayacağını belirterek, Anadolu kulüplerinin haklarını koruyacak olması durumunda tek oyunu Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a vereceğini söyledi. Kulüpler Birliği'nin başına gelecek kimsenin, adaletli ve Anadolu kulüplerinin haklarını korumaya özen gösterecek birisi olması gerektiğinin altını çizen Cavcav, "Aziz Yıldırım'ın başkanlığa aday olduğunu duydum. Fenerbahçe gibi güzide bir kulübün başkanının Kulüpler Birliği'ne başkan olması onur verici bir olaydır. Ancak, Anadolu kulüpleri olarak bizim sıkıntı ve dertlerimiz var. Türkiye Ligi sadece 4 büyüklerden oluşmuyor. Bu ligi 18 takım oluşturuyor. Kulüpler Birliği başkanı kim olursa olsun, özellikle yayın gelirleri konusuna el atmalı. Yayın gelirleri sistemi bu sene sona eriyor. İngiltere'deki yayın gelirlerinin dağıtım sistemi Türkiye için uygulanabilir. Bu yönde federasyon ile görüşecek ve Anadolu kulüplerinin haklarını koruyacak kişi Aziz Yıldırım olursa, onu destekleyeceğim. Ama bu görüş ve düşünce içinde olmadığı takdirde de İlhan Cavcav olarak tek oyumu ona vermem" diye konuştu.

ANADOLU'YU SAVUNUYORUM

Naklen yayın gelirleri konusunda Anadolu kulüplerinin büyük haksızlığa uğradığını söyleyen Cavcav, "Anadolu kulüpleri piyon değildir. Bu lig bizim sayemizde oynanıyor. Yayın gelirleri konusunda büyük haksızlık yapılıyor. Anadoludan bir takım şampiyon olsa bile, 4 büyüklerin aldığı paraya yaklaşamıyor. Bu konuda federasyon ile zıtlığa düşmeden konuyla kim ilgilenirse onu başkanlık yolunda desteklerim. Burada sadece Gençlerbirliği'nin değil tüm Anadolu takımlarının haklarını savunuyorum" ifadelerini kullandı. Cavcav, kısa bir süre öncesine kadar Aziz Yıldırım ile arasının kötü olduğunun hatırlatılması üzerine, "Benim kimseyle kırgınlığım, dargınlığım olamaz" dedi.