Çavuşoğlu, Kerry ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bölgedeki gelişmeleri masaya yatıracaklarını ve Kıbrıs, Ermenistan ile Ukrayna probleminin de masada olacağını söyledi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir dizi temaslarda bulunmak üzere bugün öğle saatlerinde Ankara'ya gelen ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir araya geldi. Çavuşoğlu ve Kerry, görüşme öncesinde kameraların karşısına geçerek açıklamalarda bulundu. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, bugün Ankara'ya gelen Kerry'in kendisiyle gerçekleştireceği görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da kabul edileceğini söyledi.

"BÖLGESEL KONULARI MASAYA YATIRACAĞIZ”

Kerry ile en az üç defa birçok konuyu görüştüklerini belirten Çavuşoğlu, "Gündemdeki konuları biliyorsunuz. Özellikle bölgemizdeki yaşanan sorunlar, tehditler, zorluklar ve özellikle Irak ile Suriye'deki gelişmeleri sizlerde yakından takip ediyorsunuz. Bunun yanında birçok ikili ilişkileri de görüşmek istiyoruz. Başka bölgesel konuları da görüşmek istiyoruz. Kıbrıs, Ermenistan, aynı zamanda Ukrayna problemi ve Ortadoğu'daki ateşkes ile barış sürecini de değerlendirme arzusundayız. Ben kendisine bir kere daha hoş geldiniz diyorum” diye konuştu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler