Çay kaşığı ile otomobil çalıyorlar

KONYA (İHA) - Konya'da çay kaşığı ile otomobillerin kapısını açıp düz kontak yaparak çalan şebeke, polis tarafından yakalandı. 5 otomobil çalan şüphelilerin bu araçlarla iş yerlerinden hırsızlık yaptığı belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık ve Hırsızlık Bürosu ekipleri, son zamanlarda meydana gelen otomobil ve iş yeri hırsızlığı olayları üzerinde ortak bir çalışma yaptı. Merkez Meram ilçesi Muhacir Pazarı civarında otomobillerin çalındıktan bir süre sonra terk edilmesi nedeniyle şüphelilerin bu otomobillerle hırsızlık yaptığı şüphesi üzerinde duran ekipler, harekete geçti. Otomobillerin çalındığı bölgede bekleyen polis, bir otomobili çalmaya çalışan sabıkalı Ş.B.'yi (21), başka bir otomobili çalan ve hırsızlıktan 19 sabıkası bulunan G.Ü. (28) ile M.K.'yi (25) suçüstü yakaladı. Yakalanan şüphelilerin 1 ay önce cezaevinden çıktıkları ve birlikte 5 otomobil çalıp bu otomobillerle 3 ayrı iş yerinden 10 bin YTL değerinde sigara ve kablo çaldıkları tespit edildi.

Çalıntı mallar ele geçirilip mal sahiplerine teslim edilirken şüpheliler de ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Şüphelilerin otomobilleri, kapılarını çay kaşığı ile 3 saniyede açıp yaklaşık 30 saniyede düz kontak yaparak çaldıkları polis tarafından belirlendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler