CEBIT'de Türkiye 21 standla temsıl ediliyor

HANNOVER (İHA) - Dünya'nın en büyük bilgisayar ve iletişim fuarı olan ve dördüncü gününde ziyaretçilerin ilgisini çekmeye devam eden CeBIT'te Türkiye 21 standla temsil ediliyor.

Türkiye'nin elektronik cihazlar ve metal sektöründe kendini gösterdiği fuara İstanbul'dan katılan MEPSAN Mühendisliğin İhracat Müdürü Ahmet İhsan Başer, "Elektrik panellerine gelince Türkiye'de bir numarayız. Biz sadece varlığımızı göstermek için buradayız" şeklinde konuştu. Başer, daha fazla yoğunluk beklediklerini fakat standların boş olduğunu belirterek, ilginin az olmasını ise CeBIT'in çok büyük bir alanı kapsamasına ve ziyaretçilerin her yeri gezememesine bağladığını söyledi.

Diğer bir Türk Firması olan ENEL Enerji Elektroniğin İhracat Müdürü Serkan Saraçoğlu ise kesintisiz güç kaynağı cihazlarıyla fuarda yer aldıklarını ifade ederek, "Bu ürünler daha çok hastaneler ve fabrikalara hitap eden ürünler, bilgisayar sektörlerine ve işyerlerine uygun olan ürünlerimizde söz konusu" dedi.

Saraçoğlu, aynı zamanda endüstriyel alanda kullanılan DIAMOND serisi UPS'lerin 300kVA çözümleriyle dünyada bir ilk olduğuna dikkat çekerek, "Şu an dünyada bunu ilk üreten firmayız diyebiliriz, genelde rakiplerimiz 200kVA'ya kadar bu ürünü üretiyor. Geçen sene biz bu ürünü sürdük, önümüzdeki sene ise, bu ürünün 600kVA'lık olanını çıkaracağız ki henüz dünyada bu mevcut değil. Bunu çıkardığımız zaman da pazarda büyük bir ses olacak" şeklinde konuştu. Fuara katılan firma sayısının toplam 5800 civarında olduğu CeBIT, 9 Mart'a kadar devam edecek.