Çelik, 'Mısır'da vahşetin bitmesi gerekiyor'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Mısır'’da meydana gelen olaylarla ilgili olarak, “Türkiye bu konuda tavrını ortaya koymuştur.

Çelik, 'Mısır'da vahşetin bitmesi gerekiyor'

Bu vahşetin bitmesi gerekiyor. Aksi halde bu durum sadece Mısırla sınırlı kalmayabilir” dedi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Van’dan Bursa’ya atanan Vali Münir Karaloğlu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Mısır’ ile ilgili bir soru üzerine Çelik, “"Bunun tanımlaması sosyal, yazılı ve görsel medyada vahşet olarak yorumlanıyor. Bu vahşetin bir an önce dinmesi konusunda Türkiye'’de Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu tavır en doğru olandır. Bu vahşetin bitmesi gerekiyor. Aksi takdirde bu Mısır ile de sınırlı kalacak bir tablo değildir. Netice itibariyle masum insanlar hayatlarını kaybediyorlar. Bölgede ve Ortadoğu'da bu durum yeni huzursuzluklara yol açabilir. Dolayısıyla aklıselimin olmasını temenni etmek bizim görevimizdir. Bunu söylemeye devam edeceğiz. İnşallah bu vahşet bir an önce son bulur ve milletin önüne sandır gelir, Mısır halkı kendi kararını verir. Baskıyla bir şey çözmek tarih boyunca mümkün olmamıştır. Bir yere kadar baskı yapabilirsiniz. Daha sonra kaybedecek bir şeyi kalmayan insanların ne gibi yollara başvuracağını tahmin etmekte güçleşir. O daha da büyük kayıplar meydana getirir”" dedi.

Okuyucu Yorumları 10 yorum
Tipe bak şaftı kaymış kamyon şöförü gibi oturmuş
bunların tek sorumlusu BOP UŞAKLARI
PEKİ BİTSİN KİM KÖRÜKLEDİ VAHŞETİ ONUDA BİLİYORSANIZ BİZLERDE ÖGRENELİM.BU İŞLERİN TEMELİ ARAB BAHARINDA ATILDI ŞİMDİDE TÜRK DEMEYEYİM MİLLETİN TARAF OLMASINI İSTİYORSUNUZ BU GÜNKÜ OKUNAN CUMA HUDBELERİNDE HEP BUNDAN BAHSEDİLDİ BİZİMDE İÇİMİZE BU NİFAK TOHUMLARINI EKMEYİN BİZLERİDE CAMİLERİMİZİDE İMAMLARIMIZIDA CEMAATIMIZIDA RAHAT BIRAKIN EGER MISIRDAKİ KANIN DURMASINI İSTİYORSANIZ BUNU AMERİKADAN İSTEYİN O İSTERSE ANINDA DURACAGINDAN EMİNİM.
oldu canım hemen biter sen söyledin ya.neyin kafasını yaşıyo bunlar kendilerini ne sanıyorlar anlamadık.yandaş medyalarına koltuklarda yayılıp etraflarında her birinin 5 bin koruma ordusuyla sokaga bile çıkamıyolarken türkiye de dünyanın derdiyle ugraşıyolar görüntüsü veriyolar kendilerine.senin hertarafın tavır olsa kaç yazar la mısır da?tavrını koymuşmuş.türkiye senin agzından çıkan neyse o olan bir ülke degil sisi destekcisi daha fazla faruk.kendin bireysel olarak konuş öylede böylede kimse tınmıyo seni orasıda ayrı konuda.yiyosa git mısıra orda konuş yada çakma müslüman kardeşlerle takıl:)
aynen sisi destekcisi çok senin gibi darbeciler çok bu ülkede yavaş yavaş azalıyor az kaldı darbeci çıgırtkanlıgı yapma
Çiftçinin yetiştirdiği mısırdan konuşun biraz 640 tl masrafını kurtarmıyor
türkiyede terörün işssizliğin bitmesi gerekiyor.. adamlar polis birimi kurdular...
gidin o zaman sayın bakan millet vekillerinizide alıp bir an önce mısıra refah getirin
MURSİYE VERDİĞİNİZ 2,5 MİLYAR $ DA SİSİYEDE VERİN BİTER ..
asıl suriyedeki destek verdiğiniz terörün bitmesi gerek.
Diğer Haberler