Cemal Aydın, bombaladı!

Üç gündür kamuoyunun gündeminde ilk sıralarda bulunan Simsar Operasyonu çerçevesinde, telefon kayıtlarına takılan Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, Radyospor'da yayınlanan Bülent Yüksel ile İmza programına katıldı ve çok çarpıcı ifadeler kullandı...

İşte Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'ın konuşmalarının tam metni:

Ankaragücü ile ilgili CAS'da duruşmalar vardı, yurtdışındaydım, dün gece döndüm. Döner dönmez, zaten durumu ciddi olan hasta annemin ağırlaştığını haber verdiler. Aldığım bilgi, annemi 48 saat içinde kaybedebileceğim yönündeyken, konuyla ilgili bir şeyler söylemem lazım?

SOHBETLERDE KONUŞTUKLARIM DA BANA AİTTİR

Cemal Aydın'ın bugüne kadarki dikliği, spor adına adamlığı, hukuka saygısından dolayı hesap soracaklarsa, basit işlerle uğraşmasınlar. Türkiye'de, kanun-kitap, ne hazırlanıyorsa bilgisine başvurulan, federasyonun kuruluşunda etkili olmuş, gerektiğinde oradaki arkadaşlarını en iyi şekilde savunan bir adamım? Kurum ve kuruluşlarla ne konuşmuşsam, her şey Cemal Aydın'a aittir. Konuşma kayıtlarını bilmiyorum, ama biliyorum ki Cemal Aydın adam gibi konuşur, hukuğa aykırı konuşmaz. Dolayısıyla, sohbetler de dahil, benim sesimle ne konuşulmuşsa arkasındayım.

Bir takımın başkanıyım, Kulüpler Birliği Başkanlığı yapmışım, birliğin kuruluşunda yer almışım, dolayısıyla kurum ve kuruluşlarla konuşmak mecburiyetindeyim?. Hakkımı savunurken, kulübümü savunurken, sporda ahlakı savunurken, kimseden icazet almadım, almam da. Bu tür iddialar bana vızıltı gelir.

BU KAYITLAR NASIL SIZIYOR, BU NASIL ŞEFFAFLIK?

Bu bir soruşturmadır, ben de hukuğun mürekkebini iyi yalamışlardanım, kendimi de her hukukçuyla mukaise etmem. Bu nasıl bir iştir ki, daha hiçbir şey belli değilken, kimin ne dediği belli değilken, gazetelerde birer cümle? Örneğin Fenerbahçe Başkanıyla ilgili bir konuşmada, bir kelime cımbızla çekilmiş! Ne tapmak istiyorlar? Hukukta gizlilik varsa, bunlar kimlerin eline nasıl geçiyor? Bunu anlatmak istiyorlarsa, bant kayıtlarının tamamını versinler de ne söylemişsek, herkes dinlesin! Bu şeffaflık değildir, bu hukuğa, demokratik ülke kavramına hakarettir! Şeffaflığı ya tam yapacaksın, ya da dava hukuksal gizlilik süreci bittikten sonra yapacaksın!

"FEDERASYON DÜĞMEYE BASTI" İMASI

Operasyonun konusu başka, gündemdeki konu başka.. Bu ne biçim laf? "Simsar"lar, bilmem neler, altta da Cemal Aydın? Buna kimsenin yüreği de yetmez, gücü de yetmez! Hesaplaşacaksak, kimse onlar hesaplaşacağız! Eş zamanlı yapılıyor bu işler! Bakıyorsun gazetelere "Cemal Aydın federasyonun karşısında" bakıyorsun "Haluk Ulusoy gitti, Cemal Aydın başkanlık yapmaz" falan?Bunlar o zamanlardan başladı, geliyor?

Cemal Aydın bu şok imada bulunduktan sonra, "iddialarda federasyon yöneticisi Levent Kızıl'ın da adı geçiyor.." hatırlatmasını yapan Bülent Yüksel'e "Lütuf etmişler" karşılığını verdi: Lütfetmişler, Levent Kızıl'ın adını da geçirmişler

Lütfetmişler! Kaç gazetede var Levent Kızıl? Olsun ya, ne olur? Ucuz hesap bunlar!

Nedir bu insanlardaki Cemal Aydın sıkıntısı? Benim gibi adamın portresini çizip dağıtmak lazım.

Bir gazetede boy boy Cemal Aydın resmi, diğerinde adı geçen diğer arkadaşların resmi? Bir kulüp başkanının bu ünitelerle konuşmaması mümkün mü? Recep Özcan'ı tanırım, Cemal Aydın,Federesyon Başkanı, Disiplin Kurulu Başkanı, Tahkim Kurulu Başkanı'yla, herkesle konuşur, kimseye de sormaz. Ne demişim? Adalet istemişim! Bu federasyona da söylerim, Haluk Ulusoy'a söylediklerimi. Ben servetimi vermişim Türk Futbolu'na! Öyle bir duruma getidiler ki "bıraktım"dedim. "Kıvırır" dediler, Cemal Aydın'da kıvırma olmaz. Recep Öazcan'ı müsteşar muavini, PFDK Başkanvekili yapmışlar, bir arızanın olup olmadığını bilmiyoruz, günahsız adama da bir şey yüklemek olmaz? Son cümleye bakın "adalette kargaşa istemiyoruz" demişiz, yine diyeceğiz, sesimizi kimse kesemez!

Bunlar hukuk adına ayıp şeyler, kim yapmışsa bul, varsa bir şey bul, yargıla, hep birlikte asalım! Bu asılanların içinde Cemal Aydın varsa, ilk irmiği ben çekerim!

"Federasyonun, Kulüpler Birliği'nin, bu konuya acilen bakması lazım" diyen Aydın, Yüksel'in "Başkan Hasan Doğan'la konuştum, yurtdışındaymış, dönünce bakacakmış" demesi üzerine de sert konuştu:

Onlar bakana kadar atı alan Üsküdar'ı geçer. Onlar Kayseri-Sebat maçına baktılar, öyle bakacaklarsa, şu anda bakılmış sayılır zaten!