Cemal Aydın: Sözlerimin arkasındayım

ANKARA (İHA) - Simsar operasyonunun futbola sıçramasıyla birlikte operasyonda adı geçen Cemal Aydın, "Benim sesimle ne konuşulmuşsa arkasındayım" dedi.
Simsar operasyonu kapsamında Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) eski başkan vekili R.Ö.'nün gözaltına alınması ve bu kişinin telefon kayıtlarıyla ilgili adı geçen Cemal Aydın, Radyospor'da katıldığı bir programda açıklamalarda bulundu.

Hakkında çıkan iddialara kulak asmadığını belirten Cemal Aydın, "Cemal Aydın'ın bugüne kadarki dikliği, spor adamlığı, hukuka saygısından dolayı hesap soracaklarsa, böyle basit işlerle uğraşmasınlar. Türkiye'de kanun-kitap, ne hazırlanıyorsa bilgisine başvurulan, federasyonun kuruluşunda etkili olmuş, gerektiğinde oradaki arkadaşlarını en iyi şekilde savunan bir adamım. Kurum ve kuruluşlarla ne konuşmuşsam, her şey Cemal Aydın'a aittir. Konuşma kayıtlarını bilmiyorum, ama biliyorum ki Cemal Aydın adam gibi konuşur, hukuğa aykırı konuşmaz. Dolayısıyla, sohbetler de dahil, benim sesimle ne konuşulmuşsa arkasındayım. Ben, bir takımın başkanıyım, Kulüpler Birliği Başkanlığı yapmışım, birliğin kuruluşunda yer almışım, dolayısıyla kurum ve kuruluşlarla konuşmak mecburiyetindeyim. Hakkımı savunurken, kulübümü savunurken, sporda ahlakı savunurken, kimseden icazet almadım, almam da. Bu tür iddialar bana vızıltı gelir" diye konuştu.
Basında, telefon kayıtlarının yer almasını ve aralarından bazı cümlelerin çekilerek kamuoyuna sunulmasının hukuka aykırı olduğunu ifade eden Aydın, "Bu bir soruşturmadır, ben de hukuğun mürekkebini iyi yalamışlardanım, kendimi de her hukukçuyla mukayese etmem. Bu nasıl bir iştir ki, daha hiçbir şey belli değilken, kimin ne dediği belli değilken, gazetelerde birer cümle çıkıyor. Örneğin, Fenerbahçe başkanıyla ilgili bir konuşmada, bir kelime cımbızla çekilmiş. Ne tapmak istiyorlar ? Hukukta gizlilik varsa, bunlar kimlerin eline nasıl geçiyor ? Bunu anlatmak istiyorlarsa, bant kayıtlarının tamamını versinler de ne söylemişsek, herkes dinlesin. Bu şeffaflık değildir. Bu hukuğa, demokratik ülke kavramına hakarettir. Şeffaflığı ya tam yapacaksın, ya da dava hukuksal gizlilik süreci bittikten sonra yapacaksın" ifadelerini kullandı.

R.Ö.'yü tanıdığını belirten Aydın, "Bir kulüp başkanının bu ünitelerle konuşmaması mümkün mü ? R.Ö.'yü tanırım. Cemal Aydın, Federesyon Başkanı, Disiplin Kurulu Başkanı, Tahkim Kurulu Başkanı ile herkesle konuşur, kimseye de sormaz. Ne demişim? Adalet istemişim. Ben servetimi vermişim Türk futboluna. Öyle bir duruma getidiler ki 'bıraktım' dedim. 'Kıvırır' dediler, Cemal Aydın'da kıvırma olmaz. R.Ö.'yü müsteşar muavini, PFDK Başkanvekili yapmışlar, bir arızanın olup olmadığını bilmiyoruz, günahsız adama da bir şey yüklemek olmaz" dedi.

Yaşananların hukuka aykırı olduğunu ifade eden Aydın, "Bunlar hukuk adına ayıp şeyler, kim yapmışsa bul, varsa bir şey bul, yargıla, hep birlikte asalım. Bu asılanların içinde Cemal Aydın varsa, ilk irmiği ben çekerim"diye konuştu.