HABER

Cenazeler Türkiye'ye yarın gönderilecek

ROMA - Roma'daki otobüs kazasında yaşamını yitiren 12 Türk vatandaşının, Gemelli Polikliniği'nde bekletilen cenazelerinin Türkiye'ye yarın gönderileceği bildirildi.

Kazada yaralanan 18 kişiden Niyazi Aydoğan ve Baki Sayar'ın, önümüzdeki saatlerde taburcu edileceği öğrenildi. Gonca Sayar ve Rengin Aydoğan da büyük olasılıkla yarın taburcu edilecek. Diğer yaralıların ise tedavileri sürüyor.

Saime Mecikoğlu, Tuncay Erçetin, Derya Kaya Salman, Refik Aydoğan ve Melek Keleş'in durumlarının ciddiyetini koruduğu kaydedildi.

Bu arada gece Trionfale Caddesi üzerindeki Villa Miani'den çıktıktan sonra 200 metrelik virajı alamayarak barikatı yıkan ve şarampole yuvarlanan otobüsün enkazı hala kaldırılamadı. Brescia kentinden getirilen ve Trionfale Caddesi'ne yerleştirilen özel vinçlerin, Romeo Romei Caddesi'nde bulunan iki apartmanın arasındaki bahçeye düşen otobüsü yukarı çekme çabalarından henüz sonuç alınamadı.

Öte yandan Roma Savcılığı, şarampole yuvarlanan otobüsün sahibi ve şoförü hakkında soruşturma başlattı.

Bu arada Türkiye'den Roma'ya gelen Ford bayilerinden 265 kişi Roma'dan ayrıldı. Arkadaşlarının uğradığı kazanın şoku içinde bulunan yolcular, iki uçakla Roma'daki Ciampino havalimanından İstanbul'a hareket etti. Freebird şirketine ait Boeing 737-800 tipi ilk uçağın TSİ 19.30 civarında, ikinci uçağın ise 20.00 sıralarında İstanbul'a ulaşması öngörülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler