Cep telefonu için 4 kişi canından oluyordu

Adana'da köprüden geçerken cep telefonu nehre düşen bir kişi, telefonu için nehre atlayınca boğulma tehlikesi geçirdi.

ADANA (İHA) - Genci kurtarmak için nehre giren 3 kişi de boğulma tehlikesi atlatınca, 4 kişi kayıkla kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre olay, merkez Yüreğir ilçesine bağlı Kışla Mahallesi'nde meydana geldi.

İddiaya göre, Emre Gürevin (26) nişanlısı Şükran Aybal (24) ve arkadaşı Yusuf Bilgin ile birlikte gezmek için Seyhan Nehri kıyısına gitti. Burada bir süre gezen arkadaşlar daha sonra karşıya geçmek için Gençlik Köprüsü'ne geldi. Bu arada Gürevin elindeki yeni aldığı cep telefonunu suya düşürdü. Borcunu bile ödemediği telefonu suya düşünce Gürevin köprüden suya atladı. Ancak cep telefonu suyun derinliklerine düştüğü için bulamadı. Bu sırada yorulan Gürevin, boğulma tehlikesi atlattı. Bunun üzerine Yusuf Bilgin de arkadaşını kurtarmak için köprüden nehre atladı. Ancak o da arkadaşını kurtarmak isterken boğulma tehlikesi geçirmeye başladı. Gürevin'in nişanlısı Şükran Aybal ise çığlık atarak ağlamaya başladı.

Köprüden geçen Ömer Faruk Karaağaç adlı bir vatandaş da boğulmak üzere olanları kurtarmak için nehre atladı. Ancak o da iki kişi oldukları ve kıyaya çok uzak oldukları için şahısları çıkaramayıp, kendisi de boğulma tehlikesi geçirdi. Olup bitenleri izleyen Mehmet Erdem isimli bir vatandaş ise kıyıdan nehre girerek şahısları kurtarmaya çalıştı ancak, o da boğulma tehlikesi atlattı. Bunun üzerine nehir kıyısında bulunan özel güvenlik ekipleri halat getirerek, boğulmak üzere olan 4 kişiye uzattı. 4 kişi halatlara tutunarak hayatta kalmayı başardı.Bu arada, nehirde tekne lokanta işleten Serkan Çokan, imdat sesleri üzerine kayığını alarak boğulma tehlikesi atlatan şahısların yanına gelip, buradan 4 kişiyi kayığa bindirip kıyıya kadar getirdi. Boğulmaktan kurtarılan 4 kişiden Mehmet Erdem, durumu iyi olduğu için hemen karaya geçti. Ancak diğer 3 kişi fazla su yuttukları için bir süre daha kayıkta bekledi.Daha sonra olay yerine gelen Can-Kur ekipleri 3 kişiyi kıyıya çıkardı.

Yere yatan şahıslar ambulans beklerken, nişanlısının yanına gelen Aybal, bir an olsun yanından ayrılmadı. Aybal, nişanlısı gözleri önünde ölümden döndüğü için gözyaşlarına boğuldu. Olay yerine gelen ambulanstaki görevliler, boğulma tehlikesi atlatan kişilere müdahale ederken, şahıslardan telefonu için suya atlayan Emre Gürevin, hastaneye kaldırıldı. Gürevin'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan, Gürevin'in cep telefonu ise bulunamadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
tam türk işi valla bir telefon için hayret
arkadaşlar boğulma tehlikesi müptelası sanırım :)
Diğer Haberler