HABER

Çerkes Cengiz’in cezaevi konvoyu kurgu çıktı

İstanbul Maltepe Cezaevi'ne 100 araçlık konvoyla gittiği haberleri yapılan 'Çerkes Cengiz' lakablı Cengiz Şıklaroğlu'nun yolda aracından indiği ortaya çıktı. Yanındaki adamları para karşılığı tuttuğu ve hapis cezası olmadığı öne sürülen Şıklaroğlu bugün çocuk şube tarafından gözaltına alındı. Cezaevi yolunda konvoyunu durdurarak yanındakilere “Siz artık dönün” diyen Cengiz Şıklaroğlu’nun ruhsatsız silah bulundurmaktan adliyeye gönderileceği öğrenildi.

Çerkes Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu 10 aylık hapis cezasını yatmak üzere 100 araçlık konvoyla cezaevine gittiğiğini gösteren görüntüler ile bir anda gündeme gelmişti. İhlas Haber Ajansı'nın geçtiği haberde Şıklaroğlu'nun 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldığı öne sürülmüştü.

100 araçlık konvoyla cezaevine gitme görüntüleri kurgu çıktı.

ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAĞLI EKİPLER TARAFINDAN GÖZALTINA ALINDI

Şıklaroğlu bugün Çocuk Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından gözaltına alındı. Emniyet de Şıklaroğlu için açıklama yaptı.

Şıklaroğlu'nun o görüntülerden sonra ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Şıklaroğlu'nun bugün Üsküdar'da gözaltına alındığı öğrendildi.

Evinden 1 adet kuru sıkı ve 1 adet tüfek çıktığı iddia edilen Şıklaroğlu'nun emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Şıklaroğlu, Rusya'da yargılandığı davadan beraat ettikten sonra 2016'da Moskova'dan İstanbul'a gelişinde Atatürk Havalimanı'nda da oldukça kalabalık bir kitle tarafından karşılanmıştı.

ŞİRKETLERİN TELEFONLARI ÇALIŞMIYOR

Takvim'in haberine göre ise Şıklaroğlu'na ait olduğu öne sürülen biri Tuzla'da diğeri de Büyükçekmece'de olan şirketlerinin telefonlarının çalışmadığı görüldü. Şıklaroğlu ile ilgili olarak özellikle Rusya'da zengin sevgililerini dolandırdığı ve mağdur ettiği iddiaları ile hakkında çeşitli şikayetler olduğu iddia ediliyor. Cengiz Şıklaroğlu'nun hakkındaki suçlamalar nedeni ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde de kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Bugün Ataşehir'de gözaltına alınan Cengiz Şıklaroğlu'nun 100 araçlık konvoyla cezaevine gitme görüntülerinin şov amaçlı yapıldığı ortaya çıktı.

ÇERKES CENGİZ KİMDİR?

Cezaevine 100 araçlık konvoyla uğurlanmasıyla bir anda gündeme gelen Çerkes Cengiz lakaplı Cengiz Şıklaroğlu, silah ticaretinden lüks yat üretimine kadar 7 şirketin sahibi. Örgüt liderliğinden askeri casusluğa ve suikasta kadar pek çok suçtan yargılandı. İTÜ Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümünde okuduğu öne sürülüyor. Vahşi hayvanlar ve silahlarla birlikte verdiği pozların yanında sosyal medyadan verdiği mesajlar ise oldukça dikkat çekici.

KADİROV’A SUİKASTTAN YARGILANDI

2005 -2016 yılları arasında askeri suç örgütlüğü liderliği, askeri casusluk, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov’a suikast suçlarından Rusya’da yargılan ve suçlamalardan beraat eden Çerkes Cengiz lakabıyla bilinen Cengiz Şıklaroğlu, 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldığı iddia edildi.

1983 yılında doğdu, İTÜ Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümünde okudu. Kurduğu Angels Yachts şirketi Türkiye'nin en büyük lüks yat üreticilerinden oldu. Bunun yanında 7 şirket daha kurarak bir 'holdinge' dönüştü. Kendisinin kartvizitinde de Angel Group CEO'su Cengiz Şıklaroğlu yazıyor.

Şıklaroğlu'nun grubunun bünyesinde vip otomobil kiralama, rüzgar türbinleri ve pil ithalatı yapan Angel Energy, Angel Organics ile organik tohum ithalatı yapan firmalar da bulunuyor. Ayrıca bir kozmetik şirketi de yar alıyor. Ama en gözde şirketi askeri silahlar da üreten Silahsan. Zaten Instagram hesabından sık sık silahlarla çekilmiş pozlar yayınlamayı da ihmal etmiyor.

Şıklaroğlu sosyal medyayı oldukça yoğun kullanıyor. Özellikle evinde beslediği vahşi hayvanlar, lüks yat ve otomobiller ile birlikte çekilmiş fotoğrafları Instagram hesabını süslüyor.

KARDEŞLİK ADINDA BİR GRUBU VAR

Kardeşlik adını verdiği de bir grubu var. Bu grubun internet sitesi bulunuyor ve girişinde Cengiz Şıklaroğlu'nun bu gruba dair bir açıklaması yer alıyor. Ancak grubun faaliyetlerinin ne olduğu hakkında bir bilgi bulunmuyor.

Geri Dön